Funkowy Harley Night Road Special - Motogen.pl

Hiszpanie mają swoje burito, flamenco, Don Kichota, a teraz tęczowego Harleya. Zanim oburzycie się za tę ostatnią, zdawałoby się oczywistą sprzeczność, zobaczcie sami.

Hiszpański projektant mody, Custo Dalmau, znany na świecie głównie z niezwykłej odzieży, postanowił dodać nieco kolorytu motocyklowi Harley Davidson Night Road Special. Jednoślad przeszedł lekki tuning u znanego w Hiszpanii ze swoich customów Ferry’ego Clota, którego zamiarem było uzyskanie motocykla w stylu dragstera. Dalmau wykonał pasujące do całości tęczowe malowanie w stylu funky, nazwane ’Animals in the Wild’. Mimo że wydawałoby się to herezją, grafika pięknie komponuje się z klasyczną linią motocykla i jego czarnymi elementami. Czarny silnik, rama, obręcze kół, wydech oraz obudowa przedniego reflektora podkreślają kolory zastosowane na błotnikach, widelcach, zbiorniku paliwa oraz na pługu. Night Road Special jest dzięki temu przykładem nie tylko kreatywności twórców, ale także dobrego smaku i wyczucia w tuningu optycznym.

Hiszpański dealer Harleya wystawi motocykl na aukcję charytatywną, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży trafią do fundacji San Juan de Dios w Barcelonie, zajmującej się pomocą dla afrykańskiego Sierra Leone.