Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Biznes Ile kosztuje OC na motocykl? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Biznes

Ile kosztuje OC na motocykl?

Nie ma jednej ceny motocyklowego ubezpieczenia OC. Cena polisy zależy od wielu czynników – historii ubezpieczenia, wieku kierowcy czy miejsca jego zamieszkania. Ile kosztuje OC na motocykl? Sprawdźmy.

Motocyklowe OC nie jest na szczęście tak wysokie jak samochodowe, ale i tak potrafi dać po kieszeni. Wszystko zależy czy na swoim koncie masz jakieś szkody, w jakim jesteś wieku i gdzie mieszkasz. Najważniejszym kryterium pozostaje jednak wciąż towarzystwo ubezpieczeniowe – tutaj różnice mogą sięgać nawet kilkuset zł.

 

Najtaniej ubezpieczą swoje motocykle doświadczeni, bezszkodowi kierowcy z mniejszych miast. Najwyższe stawki zapłacą ci, którzy mieszkają w dużych miastach i nie mogą pochwalić się dobrą historią ubezpieczenia.

Za OC dla motocykla o pojemności powyżej 250 cm3 kierowca z Białej Podlaskiej czy Suwałk zapłaci około 140 zł. Dla porównania, we Wrocławiu będzie musiał wydać 160 zł. Wzięliśmy pod uwagę najtańsze oferty, w tym przypadku stawki firmy Uniqa. Dla porównania, w Ergo Hestii, oba wymienione przypadki zamknęłyby się kwotą 290 zł. To niemal dwa razy więcej!

 

Doświadczeni kierowcy, z kompletem zniżek mogą liczyć na niższe kwoty – mniej więcej 140 zł w najtańszej wersji. Ubezpieczyciele mają liczne specjalne propozycje dla wybranych klientów, co pozwala dodatkowo zaoszczędzić pieniądze. Warto pamiętać, że do wybranego ubezpieczenia OC trzeba doliczyć ewentualne assistance i NNW.

 

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści