Kultowa Strada della Forra zamknięta. To cios dla motocyklowych podróżników - Motogen.pl

Jedna z najpiękniejszych dróg motocyklowych we Włoszech została zamknięta z powodu osuwiska. Daty otwarcia nie określono, ale może się zdarzyć, że w tym sezonie ten tajemniczy odcinek będzie niedostępny.

Z powodu osuwiska, które miało miejsce 16 grudnia 2023 r., Strada della Forra, jedna z najpiękniejszych dróg we Włoszech, pozostanie zamknięta na czas nieokreślony na 3-kilometrowym odcinku od skrzyżowania z SS 45bis.

Utrudnienia i szkody

Zamknięcie drogi to poważny problem dla mieszkańców Tremosine i okolic, którzy stracili dogodne połączenie komunikacyjne. Ponadto, brak turystów na tym popularnym szlaku turystycznym negatywnie odbije się na lokalnej gospodarce, opierającej się w dużej mierze na usługach turystycznych.

Działania na rzecz złagodzenia skutków

Pro Loco Tremosine, lokalna organizacja turystyczna, podjęła działania mające na celu złagodzenie negatywnych skutków zamknięcia drogi. Otwarto ponownie ścieżkę dla pieszych i rowerzystów prowadzącą od restauracji Forra do Mostu Rzymskiego z wodospadem. Trasa ta, choć krótsza od Strada della Forra, oferuje piękne widoki na wąwóz. Dodatkowo, Pro Loco planuje ustawić nowe znaki drogowe ułatwiające dotarcie do Tremosine.

Alternatywne trasy

Do Tremosine można dojechać alternatywnymi trasami:

  • Od północy: Drogą Gardesana do Limone, a następnie w górę od Bassanega.
  • Od południa: Zjechać z drogi Gardesana, kierując się znakami na Tignale.

Wsparcie ze strony władz regionalnych

Barbara Mazzali, radna regionalna ds. turystyki, zadeklarowała pomoc ze strony władz Lombardii w usunięciu skutków osuwiska i jak najszybszym otwarciu Strada della Forra.

Informacje dla turystów

Aktualne informacje o stanie drogi i dostępnych alternatywnych trasach można znaleźć na stronie internetowej Pro Loco Tremosine: https://infotremosine.com/

Dodatkowe informacje:

  • Długość zamkniętego odcinka drogi: 3 km
  • Przyczyna zamknięcia: osuwisko
  • Data zamknięcia: 16 grudnia 2023 r.
  • Prognozowana data otwarcia: niedostępna

Ważne:

  • Informacje o ewentualnych zmianach w dostępności dróg i trasach alternatywnych będą publikowane na bieżąco na stronie internetowej Pro Loco Tremosine.
  • Zaleca się zwiedzającym zapoznanie się z aktualnymi informacjami przed wyjazdem do Tremosine.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany