Adventure Zontes ZT 703 F Adventure coraz bliżej premiery! - Motogen.pl

Adventure Zontes ZT 703 F, bliski kuzyn sportowego 703 R, zdaje się być gotowy do debiutu na rynku. Prezentuje on interesujące parametry zarówno pod względem wydajności, jak i wyposażenia.

Nowa nazwa i silnik

Zaskakującą zmianą jest nowa nazwa – ZT 703 F, nawiązująca do stylu nazewnictwa modeli z gamy Zontes i skrótu ZT, wyróżniającego motocykle przygodowe chińskiej firmy. Wcześniej opisywano ten motocykl jako L3 Super Adventure. Sercem nowego motocykla jest silnik, opracowany przez CFMoto, generujący z pojemności 703 cm3 moc 97 KM przy 10 000 obr/min i maksymalny moment obrotowy 76 Nm przy 7 500 obr/min. Wartości te są nieco niższe niż w konfiguracji sportowego 703 R, który oferuje 110 KM i 85 Nm. Silnik współpracuje z 6-biegową skrzynią biegów z quickshifterem działającym w górę i w dół oraz kontrolą trakcji. Deklarowane zużycie paliwa to 5 l/100 km.

Rama i zawieszenie

Rama ZT 703 F Adventure wykonana jest z aluminium i waży zaledwie 11 kg. Połączona jest ona z tylną ramą pomocniczą, przykręconą do ramy głównej, co ułatwia jej wymianę w przypadku uszkodzenia. Rama pomocnicza waży zaledwie 3,8 kg. Dwustronny wahacz tylnego koła jest również wykonany z lekkiego aluminium, ale skoku oferowanego przez monoshock nie podano. Z przodu znajdziemy regulowany widelec typu upside-down firmy Marzocchi.

Zontes ZT 703 F – dane techniczne:

  • Masa: 228 kg (z pełnym zbiornikiem paliwa)
  • Rozstaw osi: 1565 mm
  • Wysokość siedzenia: 845 mm
  • Hamulce: Przednia tarcza podwójna, tylna pojedyncza, z ABS
  • Opony: 90/90-21 z przodu, 150/70-18 z tyłu
  • Wyposażenie: Elektronicznie regulowana szyba przednia, system ostrzegania o martwym polu, podgrzewane manetki, osłony dłoni, aluminiowa osłona podwozia, stopka centralna, oświetlenie LED, 7-calowy kolorowy wyświetlacz TFT z łącznością ze smartfonem, gniazda USB, system keyless

Cena i dostępność

ZT 703 F Adventure jest już w sprzedaży w Chinach za cenę (w przeliczeniu) około 5600 euro. Pojawienie się motocykla w Europie jest bardzo prawdopodobne, jednak należy liczyć się z ceną około dwukrotnie wyższą.

Podsumowanie

ZT 703 F Adventure to obiecująca propozycja dla miłośników motocykli przygodowych. Lekka konstrukcja, mocny silnik i bogate wyposażenie to tylko niektóre z jego zalet. Nowa nazwa i akronim ZT podkreślają przynależność do rodziny Zontes. Cena i dostępność w Europie powinny zostać wkrótce oficjalnie potwierdzone.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany