-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Motocyklowe Mistrzostwa Superbike Argentyńska runda WSBK: tego jeszcze nie było! bojkot, niebezpieczne warunki i wiele zarzutów Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

WSBK

Argentyńska runda WSBK: tego jeszcze nie było! bojkot, niebezpieczne warunki i wiele zarzutów

Piątkowe treningi na Argentyńskim torze zaczęły się od fali krytyki. Zawodnicy zarzucali, iż nawierzchnia jest cała w pyle. W połączeniu z wysoką temperaturą warunki naprawdę były trudne. Rzeczywiście już wtedy coś było na rzeczy gdyż najlepszy czas wykręcił Bautista zdobywając poleposition, jednak był to czas o 2 sekundy gorszy od tego, który wykręcali zawodnicy w ubiegłym roku na tym samym obiekcie.

Pierwszy wyścig na pewno zapadnie w pamięci wielu kibiców, a to za sprawą tego, iż na tor wyjechało zaledwie 12 zawodników. Reszta stwierdziła, że warunki nie nadają się do ścigania i zbojkotowała wyścig. Do zmagań jednak stanęli czołowi zawodnicy i sobotnią batalię wygrał bez większego problemu Alvaro Bautista. Jonathan Rea był drugi, a Toprak Razgatlioglu trzeci. Ci którzy nie stanęli na linii startu zarzucili pierwszej dwójce bezmyślność i brak solidarności.

 

Do niedzielnego wyścigu Tissot superpole Race stanęli już wszyscy zawodnicy, temperatura była niższa co wpłynęło na ogólne polepszenie warunków. Dodać trzeba, że po sobotnich przygodach nastroje były nerwowe, a w kuluarach  pojawiało się wiele zarzutów w stronę zawodników jak i teamów czy zarządu World Superbike. Krótki wyścig wygrał tym razem Rea, Bautista był drugi, a trzecią lokatę znów zajął Razgatlioglu.

 

Drugi niedzielny wyścig już na pełnym dystansie skończył się bez większych niespodzianek, przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze miejsce, bo znów uplasował się na nim tegoroczny mistrz świata Jonathan Rea. Zaskoczeniem było drugie miejsce Chasa Davisa, który popisał się świetną jazdą. Trzeci tradycyjnie był Toprak Razgatlioglu. Turka trzeba pochwalić za równą jazdę.

 

Przed nami już ostatnia runda w Katarze. Losy pierwszego i drugiego miejsca są już rozstrzygnięte jednak walka o trzecią lokatę w ogólnej klasyfikacji jest cały czas otwarta. Aż trzech zawodników zawalczy o to miejsce. Bedzie to Alex Lowes, Michael van der Mark i Toprak Razgatlioglu. Dzieli ich tylko 6 punktów w klasyfikacji generalnej. To właśnie między nimi liczę na ostrą walkę. Także, będzie się działo!

...
oceń ten materiał:
WSBK Argentyna WSBK Argentyna
WSBK Argentyna WSBK Argentyna
WSBK Argentyna WSBK Argentyna
WSBK Argentyna WSBK Argentyna
WSBK Argentyna WSBK Argentyna
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści