Najważniejszą zmianą jest możliwość pozostawienia dotychczasowego numeru rejestracyjnego oraz nalepki homologacyjnej. Dotychczas takie rozwiązanie funkcjonowało tylko w ramach jednego powiatu, wg nowych przepisów pozostawienie tablicy i naklejki będzie możliwe w ramach różnych powiatów. Tutaj zastrzeżenie: pojazd oczywiście wcześniej musi być zarejestrowany w kraju.

Kolejną zmianą jest możliwość rejestracji pojazdu na terenie starostwa gdzie nowy właściciel przebywa czasowo (minimum pół roku). Czyli mieszkający w Poznaniu student pochodzący z Wrocławia nie będzie musiał jechać do Wrocławia gdy zakupi nowy motocykl.

Ostatnim ciekawym rozwiązaniem jest możliwość czasowej rejestracji na terenie powiatu, gdzie zakupiono pojazd. Zatem motocykl kupujemy w Szczecinie ale mieszkamy w Warszawie i chcemy wrócić do Warszawy. Dotychczas musielibyśmy czasowo rejestrować pojazd w Warszawie, teraz możemy to zrobić w Szczecinie.

Więcej w Z Kraju
polcja
Dziewięćdziesięciolatkowie w Toruniu przeszarżowali na motocyklu, na miejscu policja

Jak donosi portal ddtorun.pl do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę. Para staruszków (kierowca 86 lat oraz jego trzy lata starsza...

Zamknij