Yamaha POLand POSITION gotowa na Brno - Motogen.pl

Zespół Yamaha POLand POSITION w najbliższy weekend rozpocznie walkę o punkty do klasyfikacji generalnej Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na torze w Brnie.

Kibice mogli już poznać nasz Team i zawodników podczas pikniku w Modlinie. Prezentowaliśmy swoje motocykle oraz zaplecze techniczne wraz z naszymi partnerami.

Wyścigowy weekend zacznie się dla nas już w środę, kiedy zaplanowane są pierwsze wolne treningi. Przeznaczone będą na ustawianie motocykli i dobór odpowiednich mieszanek opon, jakich używać będziemy w dalszej części zawodów podczas kwalifikacji i wyścigów.

Czwartek i piątek będą bardzo ważne dla Adriana Paska (Rookie 600) i Przemka Salety (Rookie 1000), którzy walczą o Puchar Polski, ponieważ w tych dniach odbędą się dla nich kwalifikacje i wyścigi. Adrian, znany do tej pory głównie z zawodów stunterskich, szybko uczy się nowego 'fachu’ i liczymy, że w Brnie zrobi kolejne postępy. Tor w Czechach jest nowym obiektem dla naszego zawodnika, ale właściwy rozwój wymaga częstych zmian torów i ciągłej nauki. Mamy nadzieję, że Adrian będzie niespodzianką tych zawodów. Przemek Saleta startował już na tym torze w zeszłym roku i, kończąc wyścig na dziewiątej pozycji, zdobył pierwsze punkty do klasyfikacji Pucharu Polski. Wierzymy, że w tym roku będzie lepiej, ponieważ Przemek z każdym wyjazdem na tor robi duże postępy i jest coraz szybszy.

Dla reszty zawodników, którzy startują w klasach mistrzowskich, emocje rozpoczną się w sobotę treningami kwalifikacyjnymi, a same finały zaplanowane są na niedzielę. W Brnie liczymy na zajęcie pełnego podium w klasie Junior Superstock 600, gdzie startują nasi podopieczni: Mateusz Korobacz, Artur Wielebski i Grzegorz Szczypka. W tym samym wyścigu w klasie Supersport wystąpi też Michał Pernach. Wszyscy dosiadają motocykli Yamaha R6.

W klasie Superstock 1000 naszym rodzynkiem będzie Adam Badziak, który na swoim nowym motocyklu Yamaha R1 zamierza walczyć o co najmniej podium w swojej klasie. Rok temu Adam był najlepszym zawodnikiem WMMP w Brnie, a swoją doskonałą jazdą po mokrym torze zachwycił wszystkich obserwatorów i rywali.

Pierwsze trzy rundy tegorocznych zmagań w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski będą połączone z zawodami Alpe Adria, które jednocześnie są eliminacjami do Mistrzostw Europy i odbędą się na zagranicznych torach. To doskonała okazja do rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z tej części Europy i wspaniały poligon dla rozwoju naszych zawodników. Wierzymy, że w międzynarodowej rywalizacji nasi podopieczni będą wyróżniającymi się postaciami.

Więcej o motocyklach Yamaha