Kierownice stalowe TRW: poszerzona oferta dla motocykli dzięki nowej krajowej homologacji - Motogen.pl

Wymiana standardowej kierownicy na taką, która jest dostosowana do wymagań motocyklisty, może znacznie poprawić pozycję siedzącą i zachowanie kierowcy podczas jazdy. Poza tym dostosowanie pojazdu do osobistych preferencji zwiększa przyjemność z jazdy motocyklem. Dzięki zmianom w wytycznych krajowej homologacji, właściciele trzystu różnych modeli motocykli znanych producentów, takich jak Ducati, Harley Davidson, Kawasaki czy Suzuki będą mogli cieszyć się zaletami kierownic TRW.

  • Dzięki zmianom w przepisach dotyczących homologacji drogowej liczba modeli motocykli, które można wyposażyć w kierownicę z rynku części zamiennych, wzrośnie o 80%
  • Ergonomia, obsługa, wygląd, waga i jakość – zamiana na kierownicę TRW opłaca się pod wieloma względami

Kierownica motocyklowa z homologacją

Krajowa homologacja typu pojazdu to szeroko stosowany, międzynarodowy termin odnoszący się do jakości produktu. W kontekście rynku części zamiennych takie oznaczenie wskazuje, że część pochodząca z rynku części zamiennych spełnia te same normy co część oryginalna (OE) i stanowi dowód jakości dla użytkownika końcowego.

Jeśli chodzi o motocykle, termin ten wywodzi się z niemieckiego dokumentu pt. „Allgemeine Betriebserlaubnis” (ABE), który potwierdza zgodność danej części z określonym modelem. W Niemczech przyznawaniem certyfikatu zajmuje się Federalny Urząd Transportu Samochodowego, a w innych krajach – jego odpowiednik. Ostatnie zmiany w ABE dopuszczają montaż spełniających rygorystyczne wymagania części z rynku aftermarketowego w wielu modelach motocykli.

Zmiana kierownicy w motocyklu – po co?

Motocykle fabrycznie wyposaża się zazwyczaj w kierownice ogólnego przeznaczenia. Oznacza to, że nie są optymalnie dopasowane do preferencji każdego motocyklisty. Kwestii takich jak rozmiar ciała, proporcje pomiędzy długością nóg i ramion, preferowana pozycja siedząca, różne style jazdy oraz wiele innych, indywidualnych cech nie da się pogodzić za pomocą uniwersalnej kierownicy. Szeroki wybór typów
i wysokości kierownic marki TRW pozwala na indywidualne dopasowanie kierownicy do preferencji motocyklisty, a także zwiększenie komfortu i polepszenie wrażeń z jazdy motocyklem.

Kształt kierownicy w motocyklu a pozycja i prowadzenie

Zmiana kierownicy może również pozytywnie wpływać na prowadzenie motocykla:

  • Wyższa/twardsza, mocno łamana kierownica umożliwia przyjęcie bardziej wyprostowanej pozycji podczas jazdy, co może odciążyć plecy osoby prowadzącej motocykl na długich trasach, a tym samym sprzyjać bardziej ergonomicznej i wygodnej jeździe. Taka kierownica sprawdza się w motocyklach turystycznych, sportowo-turystycznych, off-roadowych, motocyklach do dłuższych tras, chopperów, motocyklach do przejażdżek, daje większy komfort wysokim osobom i sprawdzi się w wielu innych przypadkach.
  • Nisko położona, lekko łamana kierownica wymusza przesunięcie górnej części ciała motocyklisty do przodu i zwiększenie obciążenia przedniego koła. Zmniejsza to ryzyko uniesienia się koła przy mocnym przyspieszeniu, a jednocześnie pozwala lepiej czuć drogę. Aktywni motocykliści o zacięciu sportowym chętnie wybierają bardziej płaskie kierownice.
  • Szersza kierownica zapewnia motocykliście szerszy uchwyt do wykonywania ruchów kierownicą. Dzięki temu cięższe maszyny stają się łatwiejsze w prowadzeniu, a jazda staje się przyjemniejsza i bezpieczniejsza. Szersza kierownica umożliwia również przyjęcie bardziej swobodnej pozycji

Stalowe kierownice motocyklowe TRW

Stalowe kierownice marki TRW wykonano z wysokiej jakości specjalnego stopu stali, który gwarantuje optymalne bezpieczeństwo i najlepsze właściwości jezdne. Potrójna powłoka powierzchniowa zapewnia długotrwałą ochronę przed korozją i piękny wygląd, co pozwala na odświeżenie i indywidualizację pojazdu pod kątem kolorystyki.

Oferta kierownic TRW obejmuje również zaciski o różnych średnicach i kształtach dla różnych obszarów zastosowań, kolorów i powierzchni (gładkie, piaskowane). W przypadku niektórych producentów istnieje możliwość zamówienia specjalnych dodatków. Na przykład dla modeli Harley-Davidson TRW oferuje wersje z wycięciami i otworami na kable.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany