Kawasaki na EICMA 2022: automatyczne światła w H2 SX oraz... nowe buty Adidas-Ninja [zdjęcia] - Motogen.pl

Kawasaki na targach EICMA pochwaliło się także nowymi sneakersami ZX22 oraz systemem automatycznych świateł drogowych w Ninjy H2 SX.

Na wystawie EICMA w Mediolanie, Kawasaki nie zaprezentowało żadnego motocykla, po który należy już teraz ustawiać się w kolejce do salonów. Ale nie można powiedzieć, że nie było widowiskowo.

To dlatego, że Kawasaki pochwaliło się imponującymi planami: elektryczne 125tki już w 2023, motocykl hybrydowy zaplanowany na 2024 oraz silnik wodorowy! Ponadto, Zieloni pochwalili się, że sportowo-turystyczna Ninja H2 SX z kompresorem dostaje nową funkcję (automatyczne światła drogowe) oraz że do sprzedaży wejdzie kolejny model butów, sneakersów wyprodukowanych w kolaboracji Adidas-Ninja.

Automatyczne światła drogowe (długie) w Kawasaki Ninja H2 SX 2023

Ninja H2 SX to motocykl wysoce zaawansowany. Poza silnikiem z kompresorem, posiada wiele systemów elektronicznych z najwyższej półki, a w tym doświetlanie zakrętów LED oraz radary z przodu i z tyłu, obsługujące adaptacyjny tempomat, ostrzeżenie o kolizji przedniej oraz monitorowanie martwych stref z tyłu.

Na rok 2023 do listy funkcji dojdzie jeszcze jedna nowość: Auto High Beam (AHB), czyli automatyczne światła drogowe (zwane potocznie długimi).

Czujnik kamery umieszczonej w radarze będzie wykrywał jasność świateł samochodów znajdujących się z przodu, świateł latarni i otoczenia. Na tej podstawie system AHB automatycznie włączy i wyłączy światła „długie”. Aby system mógł pracować, motocykl musi poruszać się ponad 20 km/h, musi być ciemno, przełącznik świateł musi być ustawiony na drogowe.

Zdjęcia: Ninja H2 SX z systemem Auto High Beam (AHB)

Sneakersy (obuwie sportowe) Adidas ZX22 KAWASAKI

Kawasaki rozszerza współpracę z marką Adidas raz jeszcze. Do obecnej już kolekcji obuwia ZX dołącza nowy model „adidas ZX22 Kawasaki”.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, obuwie reprezentuje estetykę japońskiego giganta powersportowego. Sneakersy inspirowane są futurystyczną formą pojazdów Kawasaki, a ich „sylwetka gotowa na przyszłość” posiada rzucającą się w oczy, metaliczną barwę podkreśloną czarnymi i limonkowymi detalami.

Na sneakarsach, na metalicznej srebrnej skórze pojawiają się logotypy obu marek – Adidas i Kawasaki. Na podeszwie widnieje logo Ninja, a wewnątrz ukrywa się technologia amortyzacji stopy BOOST.

Na amerykańskiej stronie adidas, omawiane sneakersy kosztowały będą 150 dolarów, a sprzedaż rozpocznie się 24 listopada.

Zdjęcia – sneakersy Adidas ZX22 Kawasaki


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany