Dobry start KM Cross EkoKlinkier na Mistrzostwach Polski w motocrossie - Motogen.pl

W minioną niedzielę grupa zawodników Klubu Motorowego Cross EkoKlinkier Lublin rywalizowała na Mistrzostwach Polski w Motocrossie, jakie odbyły się w Olsztynie.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Karol Kędzierski, który, w zastępstwie kontuzjowanego brata Łukasza, wystartował w klasie MX 1. Jako jedyny zawodnik KM Cross EkoKlinkier Lublin pokazał dobrą jazdę, szczególnie w drugim biegu, walcząc cały wyścig z Maciejem Zdunkiem. Ostatecznie w klasyfikacji zawodów zajął drugie miejsce, ulegając jedynie Łukaszowi Lonce. W najmniejszej klasie MX 65 Kamil Osieleniec pokazał, że wraca do formy po pechowej kontuzji, jakiej nabawił się na treningu we Włoszech. 'Księguś’ w pierwszym wyścigu przyjechał jako trzeci, ale w drugim zabrakło mu już nieco sił i był siódmy. W klasyfikacji końcowej zawodów zajął czwarte miejsce. Dobrze pojechali także inni reprezentanci KM Crossu: Dominik Małecki uplasował się na piątym miejscu, Maciek Sagan na szóstym, Filip Maleńczuk był dziesiąty, a Olaf Gąsior jedenasty. W klasie MX 65 zwyciężył Patryk Zdunek z Człuchowa, drugi był Dominik Olszowy z Lipna, a trzeci Kamil Szuta z Rzeszowa. – 'Chłopaki pokazali w Olsztynie dużo walki i w każdy start włożyli sporo serca. Cieszy nas, że Kamil Osieleniec w pierwszym swoim starcie po kontuzji dojechał na dobrym czwartym miejscu’ – powiedział trener, Marcin Wójcik

W klasie MX2 Junior wystartowało najwięcej zawodników i rywalizacja była najbardziej zacięta. W obu wyścigach bezkonkurencyjny w tym dniu był były zawodnik KM Cross EkoKlinkier, Tomek Wysocki. Dwa razy drugi był Patryk Gudbaj-Galica z Rzeszowa. Kuba Piątek w pierwszym biegu przyjechał trzeci, a w drugim był czwartek. Bartek Piątek nie zaliczy do udanych zawodów w Olsztynie. W pierwszym biegu, z powodu awarii motocykla, był dopiero 26. Filip Więckowski, podobnie do Kuby Piątka, pojechał równo; w pierwszym wyścigu zajął czwarte miejsce, a w drugim piąte. Dobrze poradził sobie Wiktor Więckowski, dla którego był to debiut w klasie juniorskiej. Ostatecznie w klasie MX 2 Junior zawodnicy z Lublina zajęli miejsca: Kuba Piątek trzecie, Filip Więckowski piąte, Bartek Piątek trzynaste, Wiktor Więckowski czternaste.

W klasyfikacji klubowej KM Cross EkoKlinkier Lublin prowadzi przed AMK Człuchów i Automobilklubem Głogów.