Pierwszy w Polsce frontflip na motocyklu - Marcin Łukaszczyk to zrobił! - Motogen.pl

Marcin Łukaszczyk został pierwszym Polakiem, który wykonał salto w przód na motocyklu z lądowaniem ziemnym! Zobacz pierwsze nagranie!

Marcin Łukaszczyk, znany też jako „Szuki”, trenuje FMX już od 15 lat. W swojej karierze starował w Mistrzostwach Świata Night of the Jumps, wygrał konkurs Best Whip. Marcin nie ma zamiaru zatrzymywać się w swoim freestyle’owym rozwoju. Przez minione dwa lata trenował, aby zrealizować kolejne marzenie i cel… Kilka dni temu w końcu się udało.

Marcin „Szuki” Łukaszczyk, jako pierwszy Polak, wykonał udanego frontflipa na motocyklu, z lądowaniem ziemnym! Zobaczcie to!

Polski frontflip na motocyklu:

Jeszcze raz to samo, ale na instagramie:

Oglądając nagrania z zawodów FMX najwyższej rangi, mogłoby się wydawać, że frontflip FMX jest niczym szczególnym. Ale nic bardziej mylnego – w Europie taki trick wykonuje zaledwie kilku zawodników. Marcin właśnie dołączył do tego elitarnego grona!

Salto w przód (z opanowaniem lądowania w terenie!) jest jedną z najtrudniejszych sztuczek FMX. To chociażby dlatego, że w powietrzu zawodnik ma zdecydowanie mniejszy wpływ na zachowanie motocykla, niż na przykład przy backflipie. Tymczasem miejsca na błędy przy lądowaniu nie ma.

Szuki już zapowiada, że to nie koniec jego FMXowych pomysłów i jeszcze o nim usłyszymy.

Marcin Łukaszczyk dziękuje za wsparcie całemu zespołowi Freestyle Family, a także firmom które mu pomagają: Motul Polska, Diverse Extreme Team, Dunlop, Shoei Polska, Parts Europe.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany