Najszybszy w sobotnim Superpole był lokalny bohater – Federico Caricasulo, a pierwszy rząd uzupełnili obrońca tytułu – Kenan Sofuoglu i Patrick Jacobsen. W drugim rzędzie znaleźli się Jacobsen, Krummenacher i Gamarino.

Miejsca na podium rozdzieliła między siebie trójka z pierwszego rzędu pól startowych. Sytuacja zrobiła się ciekawa na pięć okrążeń przed końcem wyścigu, kiedy prowadził Jacobsen przed Caricasulo i Sofuoglu. Sofuoglu najpierw zabrał się za Caricasulo, który ułatwił tureckiemu zawodnikowi zadanie popełniając błąd i wyjeżdżając za szeroko w jednym z zakrętów.

Od tego momentu Sofuoglu musiał trzymać nerwy na wodzy i wykazać się podzielnością uwagi, ponieważ przed sobą miał Jacobsena, a za sobą – żądnego rewanżu Caricasulo. Sofuoglu szykował sobie Jacobsena przez kolejne okrążenia i w końcu na przedostatnim kółku przejął prowadzenie. Na ostatnim okrążeniu Jacobsen został wyprzedzony przez Caricasulo i dojechał do mety na trzeciej pozycji. Ciekawy był też pojedynek o 4. miejsce, a walczyli o nie Randy Krummenacher i Gino Rea. Zwycięsko z tego boju wyszedł zawodnik jadący na motocyklu MV Agusta. Dla Sofuoglu jest to pierwsza wygrana na Misano.

Wyścig Supersport – pierwsza piątka:
1. Kenan Sofuoglu
2. Federico Caricaselo +0,545
3. Patrick Jacobsen +0,920
4. Gino Rea +7,166
5. Randy Krummenacher +8,449

Po tym zwycięstwie przewaga Sofuoglu znacznie wzrosła i obrońca tytułu mistrzowskiego ma 146 punktów. Randy Krummenacher ma 106 punktów i w Misano zdobył ich tylko 11. Jacobsen cały czas goni Krummenachera i po zajęciu trzeciego miejsca na podium ma 92 punkty. Caricasulo ma 74 punkty i awansował z 8. miejsca na 6.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w WSBK
WSBK 2016: Jonathan Rea wygrywa wojnę nerwów w Misano

Jonathan Rea wygrał emocjonujący pojedynek w pierwszym wyścigu Superbike na torze Misano.

Zamknij