W kwalifikacjach najszybszy był Sofuoglu, a pierwszy rząd uzupełnili Niki Tuuli i Gino Rea.

Na pierwszych okrążeniach najszybszy był jadący na motocyklu Yamaha YZF-R6 Niki Tuuli. Fiński zawodnik rozpoczął swoją przygodę z wyścigami od startów w klasie Superstock 600 w 2013 roku, a na Lausitzring startował z dziką kartą. Był to jego drugi start w mistrzostwach świata.

Sofuoglu nie zamierzał odpuszczać i na trzecim okrążeniu objął prowadzenie, którego nie oddał aż do mety. Nie oznaczało to jednak, że lider klasyfikacji generalnej miał łatwe zadanie, ponieważ Tuuli cały czas był tuż za jego plecami. Pomimo wykręcania rekordowych czasów okrążeń Tuuli nie był w stanie wygrać z doświadczonym Sofuoglu, który ani przez chwilę nie opuścił gardy.

Kenan Sofuoglu wygrywa wyścig Supersport na Lausitzring

Trzeci do mety dojechał Jules Cluzel, który wykorzystał walkę, jaka toczyła się o czwarte miejsce. Właśnie ta walka sprawiła, że kibice nie mieli okazji do drzemki. O czwartą pozycję walczyli Krummenacher, Zanetti, Caricasulo i Jacobsen. Zwycięzcą tego starcia został Jacobsen, a pierwszą piątkę zamknął Caricasulo.

Wyścig Supersport – pierwsza piątka:
1. Kenan Sofuoglu
2. Niki Tuuli
3. Jules Cluzel
4. Patrick Jacobsen
5. Vincent Caricasulo

Po tym zwycięstwie Kenan Sofuoglu ma na koncie 171 punktów i 50 punktów przewagi nad Krummenacherem. Trzecie miejsce pozostaje w rękach Jacobsena, który ma 105 punktów. Na czwartą pozycję awansował Cluzel z dorobkiem 91 punktów.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w WSBK
WSBK 2016: Chaz Davies miażdży konkurencję na Lausitzring

Chaz Davies okazał się zawodnikiem, który najlepiej przepracował wakacyjną przerwę. Brytyjczyk zniszczył konkurentów podczas pierwszego wyścigu Superbike na Lausitzring. Jonathan Rea...

Zamknij