Supersport
W klasie Supersport najszybszy w kwalifikacjach był Jules Cluzel, który startuje na motocyklu MV Agusta. Pierwszy rząd uzupełnili Kev Coghlan i Michael Vd Mark. W drugim rzędzie znaleźli się Sofuoglu, Rolfo i Zanetti. Zwycięstwo padło łupem Vd Marka, który do ostatnich metrów musiał zmagać się z Cluzelem. Zawodnicy wpadli na metę z różnicą 0.018 sekundy. Po tym wyścigu Vd Mark ma już 115 punktów i daje mu to aż 33 punkty przewagi nad Cluzelem (82 pkt.). Na trzecim miejscu jest Florian Marino z 76 punktami na koncie.

Wyniki wyścigu Supersport (pierwsza piątka):
1. Michael Vd Mark
2. Jules Cluzel
3. Kenan Sofuoglu
4. Roberto Rolfo
5. Lorenzo Zanetti

Superbike
W Superpole najszybszy był Sylvain Guintoli jadący na motocyklu Aprilia i tym samym przypadło mu pole position, a pierwszy rząd uzupełnili Tom Sykes na Kawasaki i Davide Giugliano na Ducati. W drugim rzędzie stanęli Elias i Melandri na maszynach Aprilia i Baz na Kawasaki.

W pierwszym wyścigu bratobójczą walkę o najwyższy stopień podium stoczyli Marco Melandri i Sylvain Guintoli. Start pechowo zakończył się dla Baza i Sykes’a, którzy zderzyli się i dodatkowo ucierpiał również Alex Lowes. Na szczęście zawodnikom nic się nie stało. Dla Melandriego było to pierwsze zwycięstwo w barwach fabrycznego teamu Aprilia. Guintoli przekroczył linię mety ze stratą 0.620 sekundy. Najniższy stopień podium zajął Eugene Laverty na Suzuki.

Wyniki pierwszego wyścigu Superbike (pierwsza piątka):
1. Marco Melandri
2. Sylvain Guintoli
3. Eugene Laverty
4. Chaz Davies
5. Toni Elias

W drugim wyścigu po starcie na prowadzeniu był Guintoli przed Eliasem i Melandrim, ale po trzech okrążeniach pojawiła się czerwona flaga i wyśćig został przerwany z powodu pożaru motocykla Claudio Cortiego. Wyścig wznowiono na dystansie dziesięciu okrążeń. Wtedy ponownie na czele pojawiła się trójka w składzie Guintoli, Elias i Melandri. Dwaj zawodnicy jadący na motocyklach Aprilia uwolnili się jednak szybko od Eliasa i ponownie rozstrzygnęli losy wyścigu pomiędzy sobą. Wygrał Melandri, a 0.166 sekundy po nim linię mety przekroczył Guintoli. Trzecie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej – Tom Sykes.

Wyniki drugiego wyścigu Superbike (pierwsza piątka):
1. Marco Melandri
2. Sylvain Guintoli
3. Tom sykes
4. Toni Elias
5. Loris Baz

W generalce Superbike cały czas prowadzi Tom Sykes z 201 punktami na koncie. Sylvain Guintoli traci do niego 13 punktów, a trzeci jest Jonathan Rea z 179 punktami. Marco Melandri po dwóch zwycięstwach znajduje się na piątym miejscu i zgromadził 147 punktów.

Kolejna runda rozpocznie się 20 czerwca na torze Misano. Do zawodników klas Superbike i Supersport dołączą wtedy zawodnicy startujący w Superstock 600, Superstock 1000 i European Junior Cup.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w WSBK
WSBK 2014: Sykes broni prowadzenia w Donington

W miniony weekend na torze Donington Park odbyła się kolejna runda Superbike World Championship. Przez cały weekend zawodnikom towarzyszyła kapryśna pogoda,...

Zamknij