Tytuły rozdane – finałowa runda WMMP 2010 - Motogen.pl

Koniec zmagań dla zawodników WMMP i Pucharu Polski oraz pucharów markowych. W miniony weekend zakończył się sezon naszych krajowych wyścigów motocyklowych. Nie obyło się bez niespodzianek, a wyścigi, szczególnie w klasach mistrzowskich, po raz kolejny okazały się  znakomitym spektaklem dla kibiców.
 

Po sobotnim upadku w kwalifikacjach i zajęciu trzeciej pozycji w pierwszym wyścigu, Paweł Szkopek wiedział, że w niedzielę musi wygrać, aby  zdobyć tytuł Mistrza Polski. Gwen Giabbani nie zamierzał odpuszczać i obaj panowie dali nam wspaniały popis jazdy z imponującą końcówką wyścigu, gdzie Paweł udowodnił po raz kolejny, że wyjście na prostą to jego popisowy zakręt. Szkopek został w ten sposób Mistrzem Polski, Gwen musi zadowolić się drugą pozycją w generalce.
 

Pierwsza trójka sezonu klasy Superbike:

1. Paweł Szkopek
2. Gwen Giabbani
3. Irek Sikora
 

W Supersport Marek Szkopek pogrzebał nadzieje na podium, kiedy na skutek błędnego ustawienia ciśnień w niedzielę miał problemy w wyścigu. Rewelacyjnie za to pojechał Marcin Kałdowski i to on został drugim wicemistrzem, spychając 'Mikro’ z podium. Marko Jerman nie wtrącał się do przepychanek w czubie, spokojnie podróżując zaraz za tasującymi się naszymi zawodnikami. On mógł być już pewien zwycięstwa w sezonie i pozwolił na rozgrywkę Bukowskiemu, Szkopkowi i Kałdowskiemu.
 

Pierwsza trójka sezonu w klasie Supersport:

1. Marko Jerman
2. Daniel Bukowski
3. Marcin Kałdowski
 

Andy Meklau, który zagwarantował sobie tytuł mistrzowski już na rundę przed końcem sezonu, przeniósł się do klasy Superbike, dając pole do popisu naszym ścigantom na Superstock 1000. Objawieniem sezonu można nazwać rewelacyjnie jadącego Waldka Chełkowskiego, który przez cały czas był poza zasięgiem starego wyjadacza, Adama Badziaka, podgryzanego dodatkowo przez kolejnego z 'młodych wilków’ tej klasy, Piotrka Betleja. Dokładnie tak też wyglądają pierwsze pozycje w klasyfikacji sezonu.
 

Pierwsza trójka sezonu w klasie Superstock 1000:

1. Andy Meklau
2. Waldek Chełkowski
3. Adam Badziak
 

W klasie Superstock 600 Junior już w sobotę tytuł Mistrza przypadł Sebastianowi Zielińskiemu. 'Zielu’ zagwarantował sobie taką przewagę punktową, że spokojnie mógł pozwolić konkurentom na walkę o kolejne miejsca w generalce. Oba wyścigi wygrał Mateusz Korobacz, który wrócił najwyraźniej do zdrowia po niedawnej kontuzji. Przedwcześnie zakończył sezon Artur Wielebski, który udowodnił, że potrafi być najszybszy z Juniorów. Niestety, na lewym 'niemieckim’ pogrzebał swoje nadzieje, a resztę czasu na wyścigach spędził w parku maszyn z gipsem na prawej dłoni i lewej nodze. O tytuły I Wicemistrza Polski i II Wicemistrza Polski walczyli między sobą Kuba Wróblewski i, wcześniej wspomniany, Mateusz Korobacz, któremu udało się wskoczyć na trzeci stopień podium w sezonie. Przypominamy jednocześnie, że zawodnicy STK 600 Junior zbierali również punkty w klasyfikacji Supersport.
 

Pierwsza trójka sezonu w klasie Superstock 600 Junior:

1. Sebastian Zieliński
2. Kuba Wróblewski
3. Mateusz Korobacz
 

Grandys Duo Formula Extreme to klasyfikacja ogólna w połączonych wyścigach Superstock 1000 i Superbike. Tu na koniec sezonu najwięcej punktów zebral sympatyczny Gwen Giabbani (równą setkę). Paweł Szkopek z dorobkiem 95 'oczek’ zajął drugą pozycję, a Andy Meklau (80 punktów) – trzecią.