Remi Bizouard wygrywa puchar - Motogen.pl

Berlin, 21 marca 2009 r. Wielkie otwarcie Mistrzostw Świata FIM Freestyle MX, które odbyły się równolegle z zawodami Night of the Jumps. Dwunastu zawodników z dziewięciu rożnych krajów odwiedziło niemiecką stolicę, aby zdobyć swoje pierwsze punkty w klasyfikacji ogólnej. W zapełnionej po brzegi hali O2 World 11 tys. widzów mogło zobaczyć, jak Remi Bizourad sprząta zwycięstwo sprzed nosa Jose Mirallesa.

Podczas kwalifikacji trzech Niemców, Fabian Bauersachs, Freddy Peters i Hannes Ackermann, walczyło przeciwko reszcie świata. Niestety, żaden z nich nie przeszedł do finału.  Peters zaliczył wywrotkę, Ackermann nie dał z siebie wszystkiego, a Bauersachsowi zabrakło zaledwie trzech punktów. W finale znaleźli się: Remi Bizouard, Brice Izzo, Jose Miralles, Libor Podmol, Fredrik Johansson i Massimo Bianconcini.

W przerwie widzowie mogli zobaczyć, jak team Mirallesa i Bianconciniego wygrywa konkurs whipów ADAC. Gilles Dejong i Libor Podmol zwyciężyli w konkursie Highest Air, wyskakując na 8 metrów. Po flipach Hugo Arriazil na quadzie ATV i popisach Yosteina Stenbergsa na jego skuterze śnieżnym Ski-do publika oszalała. Obaj panowie jeździli kiedyś w zawodach IFMXF.

Niemniej spektakularny okazał sie finał. Wygrał go Remi Bizouard dzięki takim trikom, jak: Cliffhanger, Ruler i Switchblade, który przeszedł w Switchblade Flipa. Chociaź Hiszpan Jose Miralles nie wygrał zawodów, udowodnił, że jest jednym z faworytów do tytułu Mistrza Świata 2009. Podobnie jak Bizouard, zdobył on 310 punktów, jednak z powodu lepszego przejazdu w kwalifikacjach, nagroda trafiła w ręce Francuza.

Miralles chciał pokazać No Hand Flip przechodzący w lądowanie typu No Hand, jednak w trakcie lotu złapał za manetki. Na trzecim miejscu na podium stanął Libor Podmol, który pokazał Cliffhangera, Tsunami i Switchblade Flipa. Ciężko było uwierzyć, że Brice Izzo po wykonaniu Shaolin Flipa, Tsunami Flipa i Lazyboy Flipa znalazł się na czwartym miejscu.

Po pierwszej rundzie w rankingu Mistrzostw Świata FIM Freestyle MX prowadził Remi Bizouard, za którym plasowali się Jose Miralles i Libor Podmol.