W 2020 roku Yamaha ponownie pojawia się w Niemczech z Pucharem YXZ1000R. Podczas spodziewanych sześciu edycji rozgrywanych w ramach istniejącej serii wyścigowej będzie prowadzona osobna punktacja dla kierowców Side-by-Side Yamahy. Starty odbędą się w ramach zawodów German Offroad Masters (GORM) i Endurance Masters (EM), w tym legendarnego, 24-godzinnego wyścigu w Olszynie.

W Pucharze YXZ1000R może wziąć udział każdy kierowca nowego lub używanego Side-by-Side Yamahy, który jest zgodny z przepisami technicznymi GORM i EM.

Został przygotowany pakiet techniczny do Pucharu, dzięki któremu nowe pojazdy mogą być budowane w sposób opłacalny i zgodny z przepisami. Do startu są też dopuszczone starsze egzemplarze, które są zgodne z przepisami technicznymi.

Koordynator Pucharu, pozostający do dyspozycji kierowców, zadba o potrzeby techniczne i organizacyjne uczestników, zapewni im dostęp do części zamiennych i będzie aktywnie wspierał rozwój fascynującej społeczności Yamahy.

W skład pakietu wchodzi także ceremonia wręczenia nagród oraz zestaw marketingowy złożony z namiotu, flagi plażowej i odzieży Yamahy oraz produktów Yamalube. Puchar YXZ1000R i jego kierowcy będą mieli zapewnione wsparcie medialne (foto/video) i prowadzoną komunikację w Internecie, w tym w mediach społecznościowych.

Planowany jest finał europejski z udziałem zwycięzców Pucharu YXZ1000R z różnych krajów.

Nie zwlekaj dłużej i wypełnij formularz rejestracyjny! Szczegóły Pucharu są dostępne tutaj. Cieszymy się, że wkrótce będziemy mogli powitać Cię w rodzinie Yamahy.

Wstępny kalendarz wyścigów:

  • 27-29 marca, Kalkar / Norway (GORM)
  • 1-3 maja, Baja Europa, Żagań / Polska (GORM)
  • 9 maja, Gröningen, Saxony-Anhalt / Niemcy (EM)
  • 11-14 czerwca Erzbergrodeo / Austria (GORM); do potwierdzenia)
  • 21 lub 28 sierpnia, wyścig 24-godzinny, Olszyna / Polska (GORM)
  • 25- 27 września, Baja, Turyngia / Niemcy (GORM)

Więcej o motocyklach Yamaha

Więcej w Ciekawostki, Newsy, Ze świata
Litwa: piesi mają pierwszeństwo od roku, liczba ofiar spadła o 40%

Pomimo ogólnego wzrostu liczby wypadków na drogach Litwy, liczba ofiar śmiertelnych znacznie spadła!

Zamknij