Night of the Jumps – ponownie w Polsce w 2013 - Motogen.pl

Jak czytamy na oficjalnej stronie NOTJ, polska runda zawodów odbędzie się 23 marca 2013 roku na Ergo Arenie. Będzie to trzecia runda przyszłorocznego cyklu. Oprócz emocji związanych ze skokami na motocyklach organizator polskiego przystanku zapowiada też kilka innych atrakcji. Nie zabraknie zatem konkursu Speed&Style czy skoku wzwyż, a także różnych niespodzianek.

Na specjalnie przygotowanym torze, zbudowanym z ponad 2000 ton mieszanki gliny i piasku oraz ze specjalnych ramp, publiczność zobaczy między innymi: dwukrotnego mistrza świata (2008 i 2009) Remiego Bizouarda (Francja), aktualnego mistrza świata Javiera Villegasa (Chile) i mistrza świata z 2010 roku Libora Podmola (Czechy). Na Stary Kontynent powróci także dwóch australijskich zawodników: specjalista od Volta, czyli jednego z najbardziej widowiskowych tricków – Clinton Moore oraz specjalista od podwójnego Backflipa, zwycięzca RB X-Fighters w Sydney i medalista X Games 2011 – Josh Sheehan. Skład uzupełnią: Brice Izzo i David Rinaldo (obaj z Francji), a także Hiszpanie Jose Miralles i Maikel Melero. Naszych południowych sąsiadów (obok Podmola) będzie reprezentować Petr Pilat, a zachodnich – Hannes Ackermann. O tym, kto z polskich zawodników wystąpi w Gdańsku, zadecydują wyniki Mistrzostw Polski Skillz Up.

Bilety na to wydarzenie można kupić za pośrednictwem portali: eBilet, Eventim, Ticketpro, a także w kasach Ergo Areny i w salonach Empiku na terenie całego kraju.