Prototypowa crossówka Triumph 250 pokazana światu - znamy datę premiery! - Motogen.pl

Motocykl motocrossowy Triumph 250 zaprezentowany po raz pierwszy. Ogłoszono datę oficjalnej premiery, 28 listopada!

Triumph i motocross?! Jak to? Przecież Triumph nie ma nic wspólnego z crossami i enduro w nowożytnych czasach. To prawda. Ale w historii Triumpha jest dużo offroadu. A teraz brytyjska marka wraca do pełnoprawnych crossów!

Do stworzenia motocykli crossowych i enduro zatrudnione zostały jedne z dwóch najlepszych nazwisk – Ricky Carmichael i Ivan Cervantes. To właśnie oni już od 4 lat rozwijają linię offroadową Triumpha, a premiery rozpoczną się od crossówki klasy 250 ccm.

Prototyp crossówki Triumph 250 można było pierwszy raz publicznie zobaczyć w minioną sobotę 23 września podczas rudny Mistrzostw Świata SuperMotocross w Kalifornii, w Los Angeles Memorial Coliseum.

Wjechały dwa motocykle. Jeden w specyfikacji zbliżonej do produkcyjnej, prowadził Jeff ‘Six Time’ Stanton, wielokrotny mistrz motocrossowy, który swój ostatni tytuł zdobył właśnie w tym stadionie. Na drugim motocyklu – w spersonalizowanych barwach i z dodatkami – wjechał fabryczny zawodnik rozwojowy Triumpha, żywa legenda motocrossu, najlepszy z najlepszych Ricky Carmichael. Nie zabrakło pirotechniczego show:

Przy okazji Triumph ogłosił także oficjalną datę prezentacji motocykla – 28 listopada 2023 roku.

Ricky Carmichael powiedział: „Jestem bardzo szczęśliwy, że w końcu mogę pokazać fanom, nad czym pracowaliśmy przez ostatnie 4 lata. Te motocykle są świetne, wyglądają świetnie i są szybkie. Jestem naprawdę zadowolony z tego, co dostarczyliśmy i nie mogę się doczekać, aż 28 listopada będziemy mogli podzielić się ostatecznymi szczegółami.”

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany