Pirelli na podium podczas Macau GP - Motogen.pl

Stuart Easton stanął na podium Macau GP wraz z producentem opon Pirelli. Dzięki zastosowaniu Diablo Superbike Easton wysunął się na prowadzenie przed Michaelem Rutterem.

Szkocki as wygrał uliczne wyścigi po raz pierwszy jadąc dla ekipy PBM Kawasaki World Superbike i nie ukrywał swojego zadowolenia. 'Trzy zwycięstwa pod rząd i 1,5 sekundy poniżej rekordowego czasu było niesamowite. Opony Pirelli spisały się na medal – dzięki!’. Szef PBM Kawasaki World Superbike, Paul Bird, powiedział: ’Stuart był niesamowity dzisiaj, a opony spisały się fantastycznie podczas całej imprezy. Wielkie dzięki dla Pirelli za zaopatrzenie nas w wygrywającą oponę’.

Opony, na których jechał Easton, to Pirelli Diablo Superbike SC2 2010 z przodu i SC1, która zostanie wprowadzona w przyszłym sezonie, z tyłu. SC1 2011 zostanie oponą opcjonalną dla brytyjskich Superbikeów w przyszłym roku i, co najważniejsze, będzie dostępna dla wszystkich zawodników. Były zawodnik Pirelli, Simon Andrews, był blisko podium, jednak z powodu utraty mocy zakończył przejazd na czwartej pozycji. Andrews używał tych samych opon Pirelli Diablo Superbike SC2 z prozdu, ale z tyłu założył oponę Road Racing, która świetnie sprawdziła się podczas NW200 czy wyścigu Isle of Man TT. Jimmy Storrar ukończył wyścig na pozycji siedemnastej, jadąc na 17-calowych oponach Pirelli, w odróżnieniu od pozostałych zawodników, których motocykle miały mniejszy rozmiar obręczy. Na oponach Pirelli jechali także Cameron Donald (zajął ósme miejsce), James McBride (zajął dziewiąte miejsce), Keith Amor (miejsce dziesiąte) oraz Rico Penzkofer (miejsce jedenaste).

Jason Griffiths, dyrektor Pirelli Racing, powiedział: ’Macau GP to ogromny spektakl przyciągający uwagę mediów z całej Azji. Jest znaczące dla nas wydarzenie, więc zdobycie trzech zwycięstw na trzy możliwe, od kiedy zaczęliśmy ten program jest fantastyczne. Stuart pojechał znakomicie przez cały wyścig, startując dla dwóch różnych teamów i producentów, co pokazało jego klasę. Dla nas ważne jest dodatkowo, że odnieśliśmy zwycięski debiut z naszym produktem, który będzie dostępny nie tylko w BSB ale dla wszystkich jeżdżących po torze’.

Pirelli to opona kontrolna BSB (2008–2015) i WSBK (2003–2012).
Działania Pirelli pomagają w osiągnięciu idealnych opon szosowych.
Pirelli tworzy opony dla każdego segmentu jednośladów – od supersportów do skuterów.
Opony Pirelli Diablo zostały stworzone jako najwyższej jakości opony szosowe o rodowodzie wyścigowym.
BSB jest najczęściej oglądaną serią wyścigów motocyklowych na świecie.