Wyścigi Isle of Man Tourist Trophy zupełnie odwołane! - Motogen.pl

IoMTT odwołane, impreza w tym roku nie odbędzie się.

Pandemia koronawirusa COVID-19 wprowadza wiele zamieszania do światowej gospodarki, a także w sporcie motorowym. Przenoszone lub odwoływane są rundy F1, MotoGP, WSBK, czy FIM Endurance…

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że tegoroczna edycja wyścigów drogowych Tourist Trophy na Wyspie Man zostaje całkowicie odwołana. Wydarzenie miało odbyć się w dniach 30 maja – 13 czerwca.

IoMTT Pitlane Closed

Organizatorzy oraz lokalny rząd donoszą, że była to bardzo trudna decyzja. Podjęto ją ze wzgląd na bezpieczeństwo zawodników i kibiców, którzy na Wyspę Man zjeżdżają się z całego świata. Ponadto podjęcie decyzji już teraz sprawi, że zespoły, udziałowcy, sponsorzy czy fani nie będą zawieszeni w niepewności.

Organizatorzy i władze informują, że kibice otrzymają zwrot za bilety i pakiety zakupione na oficjalnej stronie TT. Podjęte zostaną też działania mające na celu wsparcie lokalnych biznesów, dla których brak IoMTT z pewnością będzie poważnym ciosem.

Zaplanowane na koniec wakacji wyścigi Classic TT oraz ManxGP póki co odbędą się, jednak ich przyszłość zależna będzie od rozwoju pandemii.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany