Na czasie
  Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Piaggio 1 jest nowym, lekkim skuterem elektrycznym porównywalnym z tradycyjnymi 50-tkami. Jest nowoczesny i ma łatwo wyjmowalną baterię!

 • Przedstawiamy nową generację e-skuterów do miejskiej mobilności: jakość, technologia, niezawodność oraz bezpieczeństwo po raz pierwszy w jednym, esencjonalnym, łatwym i lekkim skuterze elektrycznym
 • Piaggio 1 posiada wszystkie cechy premium typowych skuterów Piaggio: design i przywiązanie do detali, sprawdzoną niezawodność oraz pojemność bagażową
 • Bogactwo technologiczne za sprawą cyfrowego wyświetlacza kolorowego, systemu bezkluczykowego oraz oświetlenia LED
 • Trzy wersje: Piaggio 1, 1+ oraz 1 Active, wszystkie z baterią łatwą do wyjęcia

Grupa Piaggio po raz kolejny demonstruje technologię najwyższej klasy, prezentując sprytne pojazdy do transportu miejskiego. Oto nowy Piaggio 1 – jednoślad, który rewolucjonizuje ideę e-skuterów.

Piaggio 1 łączy najcenniejsze cechy najnowocześniejszych skuterów elektrycznych – zwrotność, niską masę, łatwość w miejskim przemieszczaniu się, minimalizm, praktyczność – wraz z wysoką jakością i niezawodnością skuterów Piaggio.

Przede wszystkim bezpieczeństwo – to za sprawą solidnej ramy oraz zawieszenia zaprojektowanego pod względem przyjemności z jazdy. Ważne są także atrakcyjny design z przywiązaniem do najmniejszych detali; wysoki komfort; przyjemna zwrotność; a także pełny pakiet technologiczny, w który wliczają się cyfrowy wyświetlacz, oświetlenie w pełni LED oraz zbliżeniowy system bezkluczykowy. Piaggio 1 jest jedynym e-skuterem w swojej kategorii z dużym miejscem bagażowym pod kanapą – na tyle dużym, że mieści pełny kask JET.

Piaggio 1 napędzany jest silnikiem elektrycznym wbudowanym w tylne koło: wersja motorower ma prędkość ograniczoną do 45 km/h oraz generuje 1,2 kW mocy; natomiast wersja pełna posiada jednostkę o mocy 2 kW. W każdej odmianie bateria umieszczona jest pod kanapą, jest łatwo demontowalna w zaledwie kilka sekund; jest też przenośna, aby bezproblemowo naładować ją w domu lub w biurze.

Dostępne są trzy wersja Piaggio 1, z dwoma typami baterii:

 • Piaggio 1
  Prędkość do 45 km/h, zasięg do 55 km w trybie ECO*, do 48 km w SPORT (zgodnie z WMTC)
 • Piaggio 1+
  Prędkość do 45 km/h, zasięg do 100 km w trybie ECO*, do 68 km w SPORT (zgodnie z WMTC)
 • Piaggio 1 Active
  Prędkość do 60 km/h, zasięg do 85 km w trybie ECO*, do 66 km w SPORT (zgodnie z WMTC)

Design: racjonalny, ale nie nudny

Oryginalny design skutera Piaggio 1 podkreśla minimalizm dyktowany przez elektryczną mobilność miejską, wraz z połączeniem wyjątkowego stylu, a także wysokiej jakości materiałów i idealnego spasowania, które charakteryzują skutery Piaggio.

Przednia owiewka jest kompaktowa oraz stanowi dobrą osłonę, a jednocześnie zawiera w sobie klasyczny „krawat” w górnej części, który jest eleganckim wyróżnikiem pojazdów Piaggio. Światła LED rozmieszczone zostały po bokach, a swoim designem powielają czyste i łukowe linie profilu skutera, całościowo zapewniając lekki i dynamiczny wygląd. Tylna sekcja, smukła i opływowa, zakończona jest wąskim zespołem tylnych lamp, także LED.

Wysoką jakość odnaleźć można nie tylko w charakterystyce zastosowanych materiałów oraz w precyzji spasowania, ale także w przywiązaniu do detali. Przykładami są wzór w trójwymiarowe sześcioboki, inspirowany logotypem Piaggio, który nadaje dynamiki przedniej owiewce, bocznym osłonom oraz podwójnym panelom pod kanapą, które charakteryzują się połyskującym wykończeniem.

Ogromna uwaga poświęcona została także ergonomii. Pomimo swojego kompaktowego rozmiaru, trójkąt kanapa-podnóżki-kierownica naśladuje te same proporcje, które znaleźć można w tradycyjnych skuterach Piaggio. Te wymiary oznaczają komfortową pozycję jazdy, także za sprawą płaskiej i obszernej podłogi. Pasażer do dyspozycji ma praktyczne, solidne, składane podnóżki.

Kierownica podkreśla racjonalność designu – nie ma tutaj nadmiernie obłych plastików, a na środku znalazł się spory kolorowy ekran LCD o przekątnej 5,5 cala. Zawsze pozostaje czytelny za sprawą czujnika zmierzchu, który dopasowuje kolor tła i czcionki do poziomu oświetlenia (tryb dzienny/nocny).

Informacje wyświetlone na ekranie graficznym są proste i łatwe do odczytania, ale z dużym naciskiem na estetykę. W środkowej części ekranu znalazł się wskaźnik prędkości otoczony poziomem energii (zużytej lub odzyskanej w jeździe), poziomem naładowania baterii oraz pozostałym zasięgiem w kilometrach. Znalazły się tam także informacje o przebiegu, które można zmieniać przyciskiem MODE, zlokalizowanym zarówno przy ekranie, jak i na lewej kierownicy. Wśród informacji są: chwilowe i średnie zużycie energii, czas dziennej jazdy, całościowy i częściowy przebieg (Trip A oraz B). W dolnej części ekranu z kolei znalazły się tryby jazdy, które zmieniać można przeznaczonym do tego przyciskiem MAP, umieszczonym na prawej kierownicy.

Na drodze: jazda nigdy nie była tak łatwa

Piaggio 1 jest przede wszystkim pojazdem przyjaznym użytkownikowi, a jego celem jest usprawnienie i ułatwienie miejskiego przemieszczania się. To nastawienie zauważyć można nie tylko w charakterze jazdy, ale przy całej obsłudze skutera, rozpoczynając od włączania go.

Dzięki systemowi bezkluczykowemu, Piaggio 1 nie potrzebuje tradycyjnego klucza i może zostać włączone za sprawą pilota zdalnego, przy użyciu praktycznego przełącznika, który zastępuje klasyczną stacyjkę. Aby włączyć skuter, należy po prostu użyć przycisku odblokowania na pilocie zdalnym (sygnał dźwiękowy potwierdzi gotowość do jazdy, a dookoła manetki gazu rozbłyśnie świecący pierścień) oraz przesunąć przełącznik stacyjki na pozycję ON.

Aby ruszyć, wystarczy wcisnąć przycisk MAP na prawej kierownicy (trzymając hamulec) i wybrać jeden z dwóch trybów jazdy: ECO oraz Sport (dodatkowo jest jeszcze Reverse, czyli cofanie, który wybrać można jedynie po zatrzymaniu, aby ułatwić sobie manewrowanie w ciasnych miejscach).

Tryb ECO ma na celu oszczędzanie energii i wydłużanie zasięgu na baterii; prędkość ograniczona jest do 30 km/h, a przyspieszenie jest gładsze. Sport jest podstawowym trybem jazdy, pozwalającym na korzystanie z pełnej mocy silnika.

Maksymalna praktyczność: bateria jest wyjmowana i nie zabiera miejsca w schowku pod kanapą

Piaggio 1 został zaprojektowany także z myślą o tym, aby proces ładowania baterii stał się jak najłatwiejszy. To oznacza, że zasięg nigdy nie będzie problemem podczas jazdy z domu do pracy lub w innych miejskich zastosowaniach.

W każdej wersji baterię można wyjąć w kilka sekund, odpinając przewód łączący ją ze skuterem; posiada rączkę, dzięki czemu można ją łatwo przenieść i bezproblemowo naładować w domu, w biurze, lub gdziekolwiek chcesz pojechać.

Wersja 1 wyposażona jest w baterię o pojemności 1,4 kWh, ważącą 10 kg. Z kolei wersje 1+ oraz 1 Active posiadają baterię o większej pojemności 2,3 kWh, o wadze 15 kg.

Ładowanie nie może być łatwiejsze. Bateria litowo-jonowa, zupełnie jak w dzisiejszych smartfonach, nie wymaga specjalnej obsługi. Aby ją naładować, wystarczy podłączyć do ładowarki, która znajduje się w zestawie z pojazdem.

Standardowy czas pełnego ładowania wynosi 6 godzin (przy napięciu 220 V). Bateria zapewnia świetną wydajność do 800 cykli pełnego ładowania. Nawet po przekroczeniu ośmiuset cykli, bateria wciąż posiada 70% swojej pojemności i pozostaje gotowa do używania.

Bateria umieszczona jest w schowku pod kanapą, ale nie poświęca jego funkcjonalności. Oznacza to, że Piaggio 1 jest jedynym e-skuterem w swojej kategorii, który oferuje poważną przestrzeń bagażową: w schowku pod kanapą zmieści się pełny kask JET. Kanapę otwiera się za pomocą przełącznika stacyjki; a jeżeli bateria jest wyjęta, za pomocą specjalnego zamka w lewym panelu, za pomocą tradycyjnego kluczyka ukrytego w pilocie zdalnym.

Kolejną cechą, która czyni z Piaggio 1 mistrza funkcjonalności i użyteczności miejskiej, jest kanapa – komfortowa i ergonomiczna, na wysokości zaledwie 770 mm nad ziemią, aby kierowca o dowolnym wzroście nie miał problemów przy zatrzymaniu na czerwonym świetle. A także za sprawą praktycznego haczyka na torbę oraz gniazda USB, które posiada wodoodporną zaślepkę gumową, a zlokalizowane jest na osłonie przed nogami.

Technologia

Silnik elektryczny 1-ki, skonstruowany przez Piaggio, jest silnikiem w piaście – lub innymi słowami jest wbudowany w tylne koło. Za sprawą takiego wyboru konstrukcyjnego, budowa skutera jest ekstremalnie prosta i kompaktowa.

Wersje 1 oraz 1+ wyposażone są w silnik elektryczny generujący 1,2 kW mocy ciągłej, natomiast moc ciągła w wersji 1 Active to 2 kW. Są to wartości zapewniające osiągi porównywalne z tradycyjnymi skuterami klasy 50 ccm, a które połączone zostały z natychmiastową mocą dostępną z miejsca – co jest typowe dla silników elektrycznych, a co gwarantuje nieustającą dynamikę i przyjemność w miejskich podróżach.

Za sprawą swojej niskiej masy, nowoczesnej baterii litowo-jonowej oraz za sprawą efektywnego systemu odzyskiwania energii kinetycznej (KERS, który ładuje baterię podczas hamowania), wszystkie wersje Piaggio 1 zapewniają ponadprzeciętny zasięg, nawet 100 kilometrów w odmianie 1+.

Piaggio 1 to ekstremalnie lekki pojazd (75 kg bez baterii, 79 kg w wersji 1 Active), bez poświęcania dopracowanej architektury podwozia, stosując rozwiązania techniczne znane z tradycyjnych skuterów Piaggio. Rama, zaprojektowana pod względem osiągów oraz obciążeń w ruchu miejskim, to pojedyncza rura stalowa o wysokiej wytrzymałości, z elementami z prasowanej stali. System zawieszenia bazuje na jednoramiennym widelcu ze sprężyną i tłumieniem hydraulicznym z przodu, a z tyłu znalazły się dwa amortyzatory hydrauliczne, wszystko w celu zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa.

Układ hamulcowy jest mocny i łatwy w dozowaniu, a składa z układu hydraulicznego operującego na dużej tarczy o średnicy 175 mm zarówno z przodu, jak i z tyłu. Wersje 1 Active posiadają łączony układ CBS.

Wersje i kolory

Piaggio 1 dostępny jest w dwóch paletach zestawów kolorystycznych. Forever Grey, Forever White oraz Forever Black to trzy najbardziej stonowane układy kolorów podkreślające minimalistyczny i czysty design. Natomiast Sunshine Mix, Arctic Mix oraz Forest Mix totrzy dwutonowe malowania, które podkreślają młodzieżowego i świeżego ducha. W kolorach Mix, kanapa posiada szary materiał, który buduje większy kontrast z połyskującymi bocznymi panelami. Zestawy kolorystyczne dostępne są do wszystkich trzech wersji Piaggio 1. Odmiana 1 Active wyróżnia się stylistycznie za sprawą czerwonych dekoracji na tylnym wahaczu.

*Deklarowane dane uzyskane zostały w trakcie jazdy testowej ze stałą prędkością („manetka otwarta do końca), a może na nie wpływać różne obciążenie pojazdu, temperatura otoczenia, prędkość wiatru, stan nawierzchni oraz stan pojazdu. Pojemność baterii może pogorszyć się nawet o 20% ze względu na różne czynniki, a w tym ilość cykli ładowania oraz warunki użytkowania.

Piaggio 1 – Dane techniczne

SilnikSilnik elektryczny bezszczotkowy z KERS (Kinetic Energy Recovery System)
Moc1 oraz 1+: 1.2 kW (szczytowo 2 kW) 1 Active: 2 kW (szczytowo 3 kW)
Moment obrotowy1 oraz 1+: 85 Nm 1 Active: 90 Nm
BateriaBateria litowa 1.4 kWh (1+ oraz 1 Active: 2.3 kWh)
Napięcie baterii48 V
Pojemność baterii29 Ah (1+ oraz 1 Active: 48 Ah)
Czas ładowania6 godzin (pod napięciem 220 V)
PodwoziePojedyncza rura stalowa o wysokiej wytrzymałości
Zawieszenie przednieJednoramienny widelec ze sprężyną oraz hydraulicznym tłumieniem drgań
Zawieszenie tylnePodwójne amortyzatory hydrauliczne
OponyBezdętkowe 100/80-10”
HamulceHydrauliczne, tarczowe, tarcza stalowa ø 175 mm z przodu i z tyłu, ystem CBS w wersji 1 Active
Długość / szerokość1720 / 745 mm
Wysokość kanapy770 mm
Rozstaw osi1220 mm
Więcej w Elektryczność, Newsy, Nowości rynkowe
Guy Martin
Guy Martin planuje pobić rekord prędkości motocyklem z silnikiem helikoptera!

Guy Martin chce pobić rekord prędkości, do czego planuje wykorzystać motocykl z silnikiem ze śmigłowca…

Zamknij