Old Ghost powstał na bazie Kawasaki GPZ900R, które na stałe zapisało się w historii motocyklizmu. Motocykl zadebiutował w 1984 roku i był produkowany do roku 1996. Silnik o pojemności 908 ccm generował moc od 89 do 115 koni mechanicznych, a było to oczywiście uzależnione od rynku, na którym występował. Motor współpracował z sześciostopniową skrzynią biegów. Motocykl ważył od 228 do 249 kilogramów i tu ponownie waga była zależna od wersji występującej na danym rynku. Motocykl sprzedawano w Japonii, Europie i Stanach Zjednoczonych. Doczekał się również występu w „Top Gun”, gdzie ujeżdżał go Tom Cruise.

Icon 1000 przerobił motocykl zachowując ducha lat, w których maszyna była produkowana. Owiewki wzorowano na motocyklach z wyścigów endurance. Zastosowano dysze Wiseco, filtry K&N, chłodnicę oleju Earls. Wahacz pochodzi z firmy Roaring Toyz i współpracuje z amortyzatorem Ohlins TTX. Pomimo agresywnego, wyścigowego wyglądu Old Ghost zdecydowanie najlepiej będzie wyglądał w skąpanym nocą mieście.

Wisienką na szczycie tortu jest klip promujący motocykl, który jest utrzymany w klimacie amerykańskich filmów z gatunku cyberpunk.

 

Więcej o motocyklach Kawasaki Autor: Wojciech Grzesiak