W pierwszej chwili rozwiązania konstrukcyjne kasku Nolan N104 mogą przytłoczyć. Różnego rodzaju dźwignie, zapadki, przyciski oraz masywna konstrukcja wprowadza w konsternację. Ale już po chwili okazuje się, że to bardzo przemyślana konstrukcja, w której każda rzecz pełni konkretną funkcję.

Zobacz opisywany produkt na stronie importera

Szczęka

W odróżnieniu od większości podobnych konstrukcji, możliwa jest jazda, jak w pełni otwartym kasku. A to za sprawą mechanizmu blokującemu szczękę górnym ustawieniu. Po przestawieniu specjalnego przełącznika blokujemy ja w pozycji otwartej, a funkcję szyby pełni blenda przeciwsłoneczna. Ważne, że kask Nolan N 104 spełnia wymogi homologacyjne dla kasków zamkniętych, jak również i otwartych, tak, że jazda z uniesioną szczęką jest w pełni „legalna”. Aby otworzyć szybę należy ścisnąć razem dwa plastikowe bolce, które umieszczone są na czubku szczęki. Jest to proste do zrobienia nawet w rękawicy, a mechanizm ten jest genialny i właściwie eliminuje „nieautoryzowane” otwarcie.

Skorupa

Wykonana jest z tworzywa o nazwie Lexan, czyli specjalnie wzmacnianego poliwęglanu. Tworzywo to bardzo łatwo poddaje się formowaniu podczas produkcji i dzięki temu możliwe było uzyskanie aerodynamicznego kształtu, który dobrze zachowuje się przy większych prędkościach. Skorupa dostępna jest w dwóch wielkościach, w zależności od rozmiaru kasku (XS-XXL). Waga kasku dla rozmiaru XS to 1570 gramów.

Szyba

W pełni przezroczysta szyba wizjera charakteryzuje podwyższona odporność na zarysowania. Zawdzięcza to popularnemu systemowi anti-scratch. Szyba zaprojektowana jest w technologii ultrawide, która zapewnia szeroki kąt widzenia. Szyba wizjera przystosowana jest do montażu pinlocka, który znajduje się w zestawie razem z kaskiem.

Mechanizm szyby

Bardzo prosty w obsłudze, pozwalający na demontaż szyby bez użycia narzędzi. Szybę można ustawić w 5 pozycjach.

Blenda

Przeciwsłoneczna osłona posiada filtr UV 400. Jej poprawne działanie zapewnia system VPS. Aby opuścić blendę wystarczy przesunąć dźwignię znajdującą się po lewej stronie kasku. Aby wróciła na swoje miejsce wystarczy naciśniesz przycisk umiejscowiony tuż obok tego suwaka, a sprężyna podniesie ją za nas.

Wnętrze kasku Nolan N 104

Jest miłe i przyjemne w dotyku. Wyściółka uszyta jest z materiału Clima Comfort, który wykazuje właściwości oddychające oraz antyalergiczne. Wyściółkę można całkowicie wyjąć do prania, co pozwoli na utrzymanie kasku w nienagannej czystości przez długi czas użytkowania.

Wentylacja

Za wymianę powietrza w kasku Nolan N104 przy opuszczonej szczęce i zamkniętym wizjerze odpowiada system Air Booster. Tworzą go dwa wloty powietrza w części czołowej kasku – nie są niezależne od siebie oraz jeden duży wlot na szczęce a także wylot powietrza w tylnej części kasku. Mechanizm jest wydajny i zaprojektowany tak, by nie generować dodatkowych szumów.

Zapięcie

Wygodne, szybkie i posiada regulację zapięcie Microlock odpowiada za bezpieczeństwo jazdy w kasku Nolan N104 Absolute. Aby jednak zdjąć kask należy najpierw podnieść szczękę używając dwóch przycisków – czyli systemu dual action.

Dodatki

Kask Nolan N104 Absolute przystosowany jest do montażu systemu komunikacji N-com oraz systemu ESS (Emergency Stop Signal), czyli dodatkowego światła stopu uruchamianego automatycznie w razie gwałtownego hamowania.

Podsumowanie

Kask Nolan N104 Absolute to produkt dla motocyklistów, którzy wiedzą czego chcą i potrafią wykorzystać potencjał oraz spektrum możliwości, jakie na co dzień zapewnia ten produkt. Wszystko działa w nim bez zarzutu, a po chwili jego obsługa staje się intuicyjna. Cieszy mnóstwo „patentów”, które nie są zwykłymi bajerami, a realnie ułatwiają codzienne użytkowanie.

Koszt? W najprostszym, jednobarwnym malowaniu (czarny, biały) kask ten kosztować będzie 1470 zł (czerwiec 2017). Za różnokolorowe malowania dopłacić będzie kwotę około 70 zł.

Zobacz opisywany produkt na stronie importera

Więcej w Nowości rynkowe
Klasyczny i z blendą. Na skuter i cruisera. Nolan N405 (opis, cena, opinia)

Nolan N405 to prostej linii następca sprawdzonego i lubianego modelu otwartego kasku tej włoskiej marki, modelu N40.

Zamknij