Na konferencji byli obecni Valentino Rossi, Jorge Lorenzo, Lin Jarvis, Massimo Meregalli (dyrektor Movistar Yamaha MotoGP), Luis Miguel Gliperez (prezes Telefonica Espania) i Kouichi Tsuji (dyrektor generalny ds. sportu w Yamasze). Wszyscy są w doskonałych nastrojach przed nadchodzącym sezonem i oczywiście zapowiadają ostrą walkę z głównym rywalem – ekipą Repsol Honda Team.

Największa zmiana zaszła u Jorge Lorenzo, który powiedział, że w tym roku skrócił swój urlop zimowy i na wakacjach spędził zaledwie tydzień. Lorenzo zmienił plan treningowy i żartował, że ostatnio był tak szczupły, kiedy rozpoczynał swoją karierę w MotoGP.

Oprócz tego Yamaha będzie wspomagana przez nowych sponsorów. Pierwszym i najważniejszym jest Abarth – sportowa marka Fiata, który przez lata wspierał team Yamahy. Oprócz tego team będzie wspierany przez japońskiego producenta odzieży dla sportowców – Descente, który ubierze zawodników i ekipę. Oczywiście głównymi sponsorami pozostają Movistar, Monster Energy i Yamaha Indonesia.

Valentino Rossi:

„Prezentacja przed nowym sezonem jest dla mnie zawsze wyjątkowa. Po raz pierwszy zobaczyłem nowy motocykl i nowe barwy. Ten moment zawsze wzbudza emocje. Prezentacja motocykla i teamu oznacza oczywiście, że rozpoczyna się nowy sezon. Pragnienie podjęcia nowego wyzwania jest ogromne, zwłaszcza po udanym sezonie 2014. Ukończenie go na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej jest ważne, ale w tym roku poprzeczka jest postawiona jeszcze wyżej. Wraz z Yamahą ciężko pracowaliśmy tej zimy. Czuję się dobrze, dużo trenuję i jestem gotów na rozpoczęcie ciężkiej pracy podczas testów na torze Sepang. Nowy motocykl jest piękny i bardzo go lubię. Teraz chcę tylko spotkać się z moją ekipą i pracować nad osiągnięciem jak najlepszych wyników. To będzie bardzo ciekawy sezon. Będę miał mocnych przeciwników, zaczynając od mojego kolegi zespołowego, który na pewno jest lepiej przygotowany po zimowych treningach. Bardzo ważnym będzie dobrze zakończyć testy i dopieścić wszystko na pierwszy wyścig, gdzie z pewnością będziemy gotowi do walki o zwycięstwo.”

Jorge Lorenzo:

„Dzień prezentacji to dla nas wyjątkowy termin. To oficjalne rozpoczęcie sezonu i muszę powiedzieć, że to niezwykły moment, ponieważ możemy zobaczyć finalny kształt motocykla i nowe barwy. Uwielbiam nowy motocykl i chcę go przetestować tak szybko, jak to będzie możliwe. Odsłonięcie nowych barw oznacza również początek nowego, niesamowitego wyzwania. Jestem bardziej zmotywowany niż kiedykolwiek. Doskonale przygotowywałem się fizycznie i psychicznie. W tym roku wiążemy duże nadzieje z nową M1, ponieważ pod koniec 2014 roku zaczęło nam się dobrze pracować z motocyklem i systematycznie stawaliśmy na podium. Jestem przekonany, że przewidziane na ten rok zmiany sprawią, ze zarówno ja jak i moja Yamaha będziemy mogli powalczyć o zwycięstwo. W ubiegłym roku wiele się wydarzyło i wiele się nauczyłem. Myślę, że mogę to teraz zrekompensować i rozegrać dobry sezon. Już nie mogę się doczekać testów w Katarze!”

Lin Jarvis:

„W ubiegłym roku mieliśmy zaszczyt ogłosić rozpoczęcie współpracy z Movistar – marką, która jest mocno zakorzeniona w MotoGP. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszego roku tej niezwykle ważnej współpracy. W tym roku zdecydowaliśmy się na prezentację nowego motocykla w centrali Movistar, w Distrito Telefonica w Madrycie. Z początkiem nowego sezonu rozpoczynamy nową przygodę. Pierwsza litera marki Movistar na naszych M1 jest teraz jeszcze większa i oznacza jeszcze bliższą współpracę. Po raz kolejny mamy szczęście mieć dwóch wielkich mistrzów i jednych z najlepszych zawodników na świecie: Valentino Rossiego i Jorge Lorenzo. Obaj chcą osiągnąć cel, którym jest wygrywanie wyścigów i zdobycie tytułu. Jestem przekonany, że będą oddani wspólnej pracy pod sztandarem Movistar Yamaha MotoGP Team. Jako zawodnicy będą potrafili przyczynić się do tego, że ich motocykle będą szybsze i bardziej konkurencyjne, co pozwoli nam walczyć z konkurencją. Z naszej strony mogę zapewnić zawodników i wszystkich członków ekipy, że team jest skupiony na zapewnieniu im wszelkiego wsparcia, jakie będzie potrzebne do osiągnięcia naszych wspólnych celów. Jestem bardzo podekscytowany rozpoczęciem nowego sezonu, a ekipa jest gotowa do walki o tytuł w sezonie 2015.”

Więcej o motocyklach Yamaha Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w MotoGP
Casey Stoner i Honda znowu razem

Honda ogłosiła odnowienie współpracy ze Stonerem, ale musimy ostudzić Wasz zapał - australijski zawodnik nie powróci do wyścigów.

Zamknij