Le Touquet Enduropale 2011 - Motogen.pl

29 i 30 stycznia po raz kolejny odbyły się słynne wyścigi na plaży położonej przy mieście Le Touquet.

Le Touquet to jeden z najtrudniejszych wyścigów tego typu w Europie. Rok rocznie francuską plażę, położoną przy mieście Le Touquet, odwiedza wielu kierowców. W tym roku na starcie w klasyfikacji motocykli stanęło ponad 1000 zawodników i ponad 500 w klasie quad.

Po ponad 3 godzinach morderczego wyścigu po piasku jako zwycięzca przyjechał Steve Ramon, dosiadający Suzuki. Na niższym stopniu podium w tym roku stanął Francuz, Jean-Claude Moussé, jadący na motocyklu Yamaha. Warto wspomnieć, że obaj kierowcy używali opon Pirelli Scorpion MX SOFT 410. Dzięki temu zwycięstwu po raz ósmy z rzędu Pirelli znalazło się na najwyższym pudle. Na trzecim miejscu uplasował się Milko Potisek.

W klasyfikacji quadów wygrał Jérémie Warnia. Jako drugi w tym roku dojechał Jan Vlaeymans. Podium dopełnił natomiast Matthieu Ternynck.