Michelin Tracker: uniwersalna opona offroadowa w każdy teren z homologacją - Motogen.pl

Im głębiej w las, tym drzew więcej. W przypadku offroadu nie chodzi jedynie o coraz więcej przeszkód w trakcie jazdy, ale też o przeszkody w trakcie przygotowywania się do jazdy. Jednym z ogromnych znaków zapytania mogą być opony. Jak spośród ogromnego wyboru opon wybrać taką, która spełni wszystkie potrzeby na raz?

Na początku warto zadać sobie pytanie, czego oczekujesz od opon offroadowych. W zawodach startujesz jedynie okazjonalnie i dla zabawy? Może jesteś zupełnym amatorem? Może jesteś zawodnikiem, ale jednego z motocykli używasz jako uniwersalny sprzęt treningowy? Jazda motocyklem w terenie jest dla Ciebie niedzielnym relaksem? Posiadasz motocykl z homologacją typu Yamaha WR-F450 lub Suzuki DR-Z400, którym jeździsz w offoradzie i czasem na asfaltowych drogach publicznych? W każdym z tych przypadków Michelin Tracker będzie oponą idealną!

Michelin Tracker jest następcą legendarnego modelu AC-10, a zaprojektowana została jako opona typu hobby-cross, z przeznaczeniem do wszystkich typów motocykli, z możliwością stosowania w każdego rodzaju terenie oraz w amatorskich zawodach. Stworzono ją dla rosnącej liczby motocyklistów offroadowych, którzy szukają uniwersalnego produktu godnego zaufania. Do tego Tracker posiada homologację drogową oraz chwali się wyjątkowo korzystnym stosunkiem ceny do jakości i możliwości.

     „Będąc testerem opon w Michelin, najważniejszą wartością jest według mnie, aby oponę sprawdzić na największej liczbie rodzajów nawierzchni oraz na wielu różnych przeszkodach. Mogę powiedzieć, że Michelin Tracker stawia czoła wszystkim wyzwaniom z wyśmienitymi efektami. Ta opona oferuje ponadprzeciętne wyczucie za wyjątkowo dobry stosunek jakości do ceny. Sprawdź ją!” – powiedział tester opon motocyklowych w firmie Michelin.

Zobacz, jak Michelin Tracker sprawdza się w praktyce:

Główne zalety Michelin Tracker:

– Wysoka wydajność za niską cenę – Klocki odporne są na nadmierne zużywanie, a nawet gdy już się zużywają, ich kształt zapewnia utrzymanie osiągów na stabilnym poziomie. Oponę można odwrócić, co gwarantuje świeży zestaw ostrych klocków, nawet gdy opona jest częściowo zużyta.

– Legalne na drogach – Opony Michelin Tracker posiadają pełną homologację do użytku na drogach publicznych. Pomiędzy klockami znajduje się wskaźnik zużycia, który pomaga pozostać po właściwej stronie prawa. Przy tym Tracker zapewnia prawdziwe osiągi offroadowe.

– Wysoce wszechstronne – Bieżnik opon Tracker jest efektem wiedzy zdobytej na najwyższych szczeblach zawodów enduro, motocross oraz trial. Połączenie doświadczenia z wielu dyscyplin zaowocowało modelem opony, która sprawdza się w każdych warunkach.

– Oszczędność czasu – Opony Michelin Tracker nadają się do treningów motocross, do dalekich wyjazdów cross country, do jazdy w enduro, czy zwykłego zwiedzenia okolicy po drogach gruntowych. Dzięki Trackerowi spędzisz więcej czasu na motocyklu, zamiast na wymianach opon pod każde warunki.

– Zoptymalizowany bieżnik – Klocki w oponie Tracker rozmieszczone zostały według optymalnego stosunku ich liczby do kształtu. Bieżnik zapewnia odpowiednią sprężystość połączoną z wysokim i stabilnym poziomem przyczepności, a jest także odporny na zniszczenie. Środkowe, podzielone klocki skonstruowano tak, aby gwarantowały trakcję przy przyspieszaniu i hamowaniu, przy jednoczesnym niskim zużyciu. Konstrukcja bazująca na podwójnym oplocie (2 ply) łączy ograniczoną masę z ponadprzeciętnym komfortem jazdy oraz z precyzją kierowania.

Opony Michelin Tracker dostępne są w rozmiarach pasujących do motocykli typu motocross oraz enduro. Opony Michelin Tracker znajdziesz w sklepie InterCars.pl oraz w sklepie IMready.eu.