Jenny Tinmouth ponownie nagrodzona - Motogen.pl

Drugi rok z rzędu kobieca nagroda za osiągnięcia podczas Isle of Man TT przypadła najszybszej kobiecie na Mountain Course.

 

Jenny dwa lata temu pobiła kobiecy rekord prędkości okrążenia na wyspie Man. W 2009 Tinmouth osiągnęła prędkość 116,83 mph. W zeszłym roku podczas wyścigu Senior Race 2010 osiągnęła natomiast niewiele mniejszą prędkość – 115,773 mph. Ten wynik pozwolił jej na zakończenie zmagań na 34. pozycji i zgarnięcie kolejnej nagrody za osiągnięcia w Isle of Man TT. Warto wspomnieć, że to już drugi rok z rzędu, kiedy ta prestiżowa nagroda ląduje właśnie w rękach Jenny Tinmouth.

 

W tym roku Jenny miała sporą konkurencję. W 2010 roku na trasę Isle of Man TT wróciła Maria Costello. Wśród kobiet silną rywalką dla Tinmouth była również Sylvie Leblond, która jechała jako pasażerka sidecara prowadzonego przez jej męża Francoisa. Małżeńskiemu duetowi udało się dojechać w obu wyścigach tej klasy na bardzo dobrym, piętnastym miejscu.

 

Wyścigi Isle of Man TT 2011 rozpoczną się 4 czerwca. Wtedy właśnie przekonamy się kto w tym roku będzie najbardziej liczył się w walce o zwycięstwa. Niewątpliwie do tegorocznej edycji przygotowują się już takie sławy Mountain Course, jak Ian Huthinson czy John McGuinness. Trzymamy również kciuki za Jenny Tinmouth i jej kolejny start oraz oczywiście za naszego jedynego reprezentanta w tych legendarnych wyścigach, Piotra Betleja.