Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Władze samorządowe hrabstwa Leicestershire przygotowały ciekawy pomysł na promowanie bezpieczeństwa wśród motocyklistów.

Podczas gdy w Polsce wciąż brakuje sensownych akcji poprawiających bezpieczeństwo motocyklistów, oryginalny pomysł zaprezentowały władze jednego z brytyjskich hrabstw. Dla mieszkających w Leicestershire motocyklistów przygotowano darmowe plecaki wykonane z materiału odblaskowego oraz bezpłatne indywidualne kursy techniki jazdy, podczas których każdy użytkownik jednośladu może podnieść swoje umiejętności w obecności instruktora.

“Plecaki są nowatorskim sposobem na podniesienie widoczności motocyklistów i zachęcam ich do odbierania darmowych plecaków na wybranych posterunkach policji i w bibliotekach” – powiedziała Lesley Pendelton, członek samorządowej rady ds. środowiska i transportu. – “Jazda na motocyklu wymaga dużej sprawności i każdy motocyklista może skorzystać na dodatkowym treningu. Indywidualne szkolenie to miłe doświadczenie, które powstało po to, by podnosić kompetencje motocyklistów i jest ono korzystne dla nich wszystkich, bez względu na doświadczenie”.

Co sądzicie o pomyśle Brytyjczyków? Czy podobna akcja miałaby szanse na przyjęcie się w Polsce? Na razie nie ma danych ilu motocyklistów zdecydowało się odebrać plecak i podnieść swoje kwalifikacje w oferowany im darmowy sposób.
 

Więcej w Ze świata
Unia Europejska znowu rozmawia o motocyklistach

Projekt zmian przepisów dotyczących motocyklistów będzie głosowany przez Unię Europejską już w lipcu.

Zamknij