Fantastyczna wiadomość dla fanów brytyjskiej marki, John McGuinness w Nortonie na sezon 2018!!! - Motogen.pl

John McGuinness dołączył do nowego kolegi zespołowego, mistrza brytyjskiej klasy Superbike Josha Brookesa. Zawodnicy do dyspozycji będą mieli najnowszą wersję Nortona SG7, wywodzącą się z flagowego motocykla drogowego Norton SG6 V4 RR.

McGuinness ostatni wyścig wygrał w 2015 roku, w klasie Senior TT, w którym ustanowił rekord średniej  prędkości okrążenia wynoszącym 213,515 km/h, jednocześnie jest to jego najlepszy wynik w karierze podczas występów na Mountain Course. W 2016 roku zanotował podia w dwóch wyścigach Superbike TT i Senior TT. Sezonu 2017 jednak nie mógł zliczyć do udanych ze względu na złamanie nogi w wypadku, w trakcie kwalifikacji do wyścigu North West 200, po którym wciąż dochodzi do zdrowia. Prognozy lekarzy są takie, że do końca lutego John powinien na dobre pozbyć się zewnętrznego stabilizatora nogi, a potem rozpocząć rehabilitację i powrót do optymalnej formy. Jego kontuzja i tak już sprawiła, że John stracił parę zbędnych kilogramów.

Legenda wyścigów drogowych oprócz 23 zwycięstw w TT, na podium stał rekordowo 46 razy w 78 wyścigach. Niezwykle zmotywowany, po nieudanym sezonie 2017, mocno wierzy w konkurencyjność Nortona SG7, twierdząc, że maszyna ma dobre papiery na ściganie i zdobycie szczytu Mountain Course na Wyspie Man, a jego zadaniem pozostaje solidne przygotowanie i utrzymanie się w siodle w czasie TT 2018.