LiveWire staje się oddzielną marką pojazdów elektrycznych. Premiera pierwszego z nich już 8 lipca! Czego należy się spodziewać?

Wyobrażacie sobie, że elektryczny Harley-Davidson LiveWire został zaprezentowany już nie-pamiętamy-ile lat temu, a w sprzedaży jest już dwa lata? Testowaliśmy ten motocykl, byliśmy szczerze zachwyceni (także Kuba, fan youngtimerów!)

LiveWire w teście Motogen.pl
LiveWire w teście Motogen.pl

Przez dwa minione lata sprzedaży, Harley jednak nie poczynił żadnych ciekawych ruchów ani decyzji dotyczących swojego elektryka, co na pewno jest efektem zmiany szefa i strategii. Całkiem niedawno nawet spekulowano o zakończeniu rozwoju elektryków, ponieważ zniknęły one ze strony Harley-Davidson. Teraz już wiemy dlaczego – ponieważ startuje nowa, wydzielona marka pod nazwą LiveWire.

Elektryczna marka LiveWire – czego można się spodziewać?

Wydzielenie nowej, elektrycznej marki na zewnątrz legendarnego Harley-Davidsona wydaje się sprytną decyzją. Otrzymujemy nowoczesną markę pojazdów elektrycznych, dla zupełnie nowej grupy klientów, ale jednak z potężnym zapleczem R&D.

Szef H-D chciałby, aby marka LiveWire “stała się liderem i zdefiniowała rynek pojazdów elektrycznych”.

Logo nowej marki LiveWire
Logo nowej marki LiveWire

Nie zostało oficjalnie zakomunikowane, jakiego rodzaju pojazdy znajdą się w ofercie LiveWire.

“Z misją, aby stać się najbardziej pożądaną marką motocykli elektrycznych na świecie,” – mówi Johann Zeitz, CEO H-D “LiveWire stanie się pionierem w motocyklizmie przyszłości, w pogoni za miejską przygodą oraz czymś więcej.”

Czyli można spodziewać się dużych motocykli elektrycznych, mniejszych jednośladów elektrycznych (skutery?), e-rowerów, e-hulajnóg, oraz wszelkich “osobistych e-jeździdeł”. Zresztą pierwsze takie pojazdy (rower i skuter) zostały już zaprezentowane jakiś czas temu w formie prototypów, a rysunki patentowe zdradzają, że prace trwają.

Johann Zeitz zaznacza także, że “LiveWire planuje stworzyć i rozwijać nowe technologie, które w przyszłości zastosowane zostaną w elektrycznych motocyklach Harley-Davidson”.

Czyli niezależnie od kierunku rozwoju wszelkich elektrycznych pojazdów LiveWire, z pewnością zobaczymy także pełnowymiarowe, duże motocykle elektryczne H-D… Ale dopiero wtedy, gdy technologia zostanie sprawdzona w boju.

Salony i pierwszy model marki LiveWire

Harley-Davidson planuje stworzenie sieci sprzedażowej pod nową marką. Pierwszy dedykowany salon pojawi się w Kalifornii, a sieć LiveWire będzie nawiązywała kontakt z dotychczasowymi dealerami Harley-Davidson, aby ustanowić nowe warunki sprzedaży LiveWire.

“Nowy” LiveWire.

Ruszyła także nowa strona livewire.com. Póki co na zdjęciach znajduje się znany już Harley-Davidson LiveWire, ale z nowymi logotypami.

Pierwszy model nowej marki LiveWire zaprezentowany zostanie już niebawem, bo 8 lipca podczas International Motorcycle Show.

Czego należy się spodziewać: lifting dotychczasowego (H-D) LiveWire? Lekki e-motocykl? E-skuter? E-hulajnoga?

LiveWire w teście Motogen.pl

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Więcej w Elektryczność, Newsy, Wyróżnione, Ze świata
Yamaha XSR 125 na 2021 już oficjalnie, także w Polsce – mamy zaproszenie! [opis, dane, film, zdjęcia]

Yamaha XSR 125 rzeczywiście trafiła na europejski rynek - dziś producent oficjalnie pochwalił się nowym modelem. W polskich salonach pojawi...

Zamknij