Czekałeś na streetfightera od HD? Niestety, nie doczekasz się.

Harley-Davidson przechodzi spore zmiany – stary szef wyleciał, w jego miejsce pojawił się nowy (Jochen Zeitz), razem ze strategią wewnętrznych rewolucji zwaną Rewire (o której już pisaliśmy). Podobno w 2021 ma pojawić się jeszcze ostrzejsza strategia „Hardwire”.

Zmiany są efektem dramatycznych wyników sprzedażowych i finansowych. Pomysłem starego szefa HD na poprawę było wprowadzanie nowych modeli, jak elektryczny LiveWire, czy planowane adventure PanAmerica oraz naked Bronx.

Bronx

Wszystko wskazuje na to, że nowy szef właśnie mocno ograniczył nowe plany. Jeżeli gorąco wyczekiwaliście na nakeda od H-D, mamy złe wieści. Model Bronx zniknął ostatnio z planów Harleya, zniknął też z oficjalnj podstrony „nadchodzące modele”.

Oficjalne stanowisko H-D w tej sprawie brzmi:
„W zakresie nowych modeli na 2021 rok, Harley-Davidson skupia się na premierze Pan America – naszego pierwszego motocykla turystyczno-przygodowego. Aby zapewnić wyjątkową premierę modelu Pan America, nie planujemy prezentować w najbliższym roku streetfightera Bronx.”

Bronx

Nie jest jasne, czy wyczekiwany Bronx wróci do planu działania za rok czy dwa, czy może został skreślony na stałe. Jest za to jasne, że najbliższą dużą premierą będzie Pan America oraz że cały Harley-Davidson przechodzi spore zmiany. Trzymamy kciuki.

Pan America

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany