Stalowe linki na motocyklistów rozwieszone w podkieleckich Zagrodach. Czy to sposób na walkę z off-roadem? Policja szuka sprawców.

Służby leśne w okolicy miejscowości Zagrody odkryły sieć metalowych linek mających blokować przejazdy off-roadowcom. „Sposób instalacji przeszkody mógł spowodować rozległe rany osób wpadających w pułapkę” stwierdził Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

linki na motocyklistów

Druty, które przeciągnięto pomiędzy drzewami, są pojedyncze, a w niektórych miejscach wielorzędowe. Stanowią duże zagrożenie nie tylko dla zdrowia ludzi, ale i dzikich zwierząt. Nie popieramy jazdy po lesie (ankieta Lasów Państwowych sprawia, że być może wkrótce na pewnych obszarach będzie to możliwe). Jeszcze bardziej jednak sprzeciwiamy się idiotycznym sposobom ich ochrony przez domorosłych pseudoekologów.

Osoby mające informacje o sprawcy rozwieszającym wspomniane linki proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Chęcinach – Osiedle Północ 9, pod numerami 47 801 1340 oraz 112. Możliwe jest także anonimowe przekazanie informacji.


Więcej w Newsy, Z Kraju
Harley-Davidson na poważnie o motocyklach elektrycznych: wydzielamy markę LiveWire

LiveWire staje się oddzielną marką pojazdów elektrycznych. Premiera pierwszego z nich już 8 lipca! Czego należy się spodziewać?

Zamknij