David Knight zwycięzcą Halowych Mistrzostw Świata Enduro - Motogen.pl

Po zajęciu drugiego miejsca w trzeciej i ostatniej rundzie zawodów w Genui, David Knight został zwycięzcą Halowych Mistrzostw Świata Enduro.

Zawody w Genui były dość dramatyczne dla Knighta, ponieważ miał on pewne problemy w półfinałach i był zmuszony do tego, aby wziąć udział w zawodach ostatniej szansy, gdzie tylko dwaj pierwsi zawodnicy awansowali do finału.

Koledzy z teamu KTM – Tadeusz „Taddy” Błażusiak, który był drugi w pucharze świata i Cyril Despres, wspierali Knighta w jego walce o podium. Despres wygrał wyścigi holeshot i wraz Błażusiakiem zadbał, aby Knight miał możliwość ukończenia wyścigu jako jeden z pierwszych. Rywal Knighta – Mike Ahola z Finlandii nie dostał się do finałów, gdyż przegrał z Błażusiakiem.

David Knight powiedział: ”Wygrana Halowych Mistrzostw Świata Enduro, GNCC i Mistrzostw Endurocross to coś wspaniałego. Choć było ciężko. Miałem pewne problemy, ale udało mi się”, mówi, ”Jest ciężko kiedy ciąży na Tobie presja, a ja zawaliłem przecież swoją jazdę próbną, co dowiodło tego, że nic nie jest pewne. Popełniłem kilka błędów, przez które trudno było mi potem złapać rytm. Wielką ulgą było to, że udało mi się dostać do finału.”

Zawody przyciągnęły ok. 8 000 widzów, którzy chcieli zobaczyć wszystkie 3 konkurencje. W związku z tak dużą popularnością, Halowe Mistrzostwa Świata w sezonie 2008/2009, mogą mieć 5 lub 6 konkurencji.

Ranking zawodów w Genui:

1. Antoine Meo, Francja, Husqvarna
2. David Knight, Wielka Brytania, KTM
3. Ivan Cervantes, Hiszpania, KTM
4. Bartosz Obłucki, Polska, Husqvarna
5. Fabio Mossini, Włochy, Honda
6. Tadeusz “Taddy” Błażusiak, Polska, KTM

Ranking Halowych Mistrzostw Świata Enduro:

1. David Knight, KTM – 42 pkt.
2. Tadeusz „Taddy” Błażusiak, KTM – 23 pkt.
3.Mike Ahola, Honda – 22 pkt.