Grupa policjantów w UK radzi sobie z problemem offroadu i kradzieży motocykli dzięki... galerii zdjęć - Motogen.pl

Policyjny Zespół Offroadowy z brytyjskiego South Yorkshire otrzymał nawet nagrodę w kategorii „Rozwiązywanie Problemów” za swoją kreatywność i skuteczność.

Problem dotyczy wprawdzie tylko jednego hrabstwa, rozwiązanie jest tak ciekawe, że warto o nim wspomnieć.

Gdy pandemia COVID-19 oraz lockdowny ograniczyły przemieszczanie, brytyjska policja zauważyła wzrost aktywności motocyklistów offroadowych, na enduro. Dotyczy to także nielegalnego enduro oraz jednośladów offroadowych używanych do kradzieży i przęstępstw.

Jednym z obszarów mocno dotkniętych problemem offroadu było brytyjskie hrabstwo South Yorkshire, graniczące z parkiem narodowym Peak District.

W walce ze zjawiskiem nielegalnego offroadu, policja w South Yorkshire zdublowała swój oddział funkcjonariuszy na motocyklach enduro (dodatkowe 7 osób), co pozwoliło zwiększyć patrole i zastosować lepszy wywiad.

Jeden ze sposobów na zbieranie informacji okazał się szokująco prosty, skuteczny i „bardzo-2020”. Policjanci zgromadzili galerię zdjęć na Flickr (wraz z krótkimi opisami zdarzeń), którą udostępnili mieszkańcom. Ludzie mieli identyfikować motocykle i ich kierowców, raportując kiedy i gdzie ich widzieli – telefony się rozdzwoniły. Policja w ten sposób mogła skuteczniej koordynować działania.

Jedno ze zdjęć oczekujących na szersze zidentyfikowanie.

Opłaciło się. W maju i czerwcu zespół offroadowych policjantów dokonał 11 aresztowań, odzyskał 49 skradzionych pojazdów, zidentyfikował 12 osób do poszukiwań sądowych oraz wystosował 102 ostrzeżenia.

Zespół policjantów został doceniony – otrzymał nagrodę w kategorii „Rozwiązywanie Problemów”.

Lider zespołu offroadowego policji South Yorkshire, Simon Cooper powiedział:
„Jesteśmy miło zaskoczeni nagrodą za rozwiązywanie problemów. To wyróżnienie przyszło z zaskoczenia dla całego zespołu, czujemy się docenieni.

Kontynuujemy ciężką pracę, aby walczyć z problemem offroadu i zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo.”

Poza walką z nielegalnymi endurakami, na co dzień policyjny zespół offroadowy pomaga w poszukiwaniach osób zaginionych, asystuje zespołom ratowniczym w lokalizowaniu kontuzjowanych turystów oraz patroluje trudniej dostępne obszary.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany