Arai – nowości na 2011 - Motogen.pl

Cztery kaski, w tym innowacyjny, bezpieczniejszy jet, i nowa skorupa turystyczna na 2011 od Araia.

Atmosfera przed targami Intermot, które rozpoczną się już w przyszłym tygodniu, jest coraz gorętsza. Producenci zaczynają uchylać rąbka tajemnicy i powoli odkrywają karty, zdradzając co zobaczymy w salonach w przyszłym sezonie. Oprócz nowości motocyklowych, o których obszernie Was informujemy, także producenci akcesoriów szykują dla nas mniejsze i większe nowości.

Marka Arai, której kasków nikomu nie trzeba przedstawiać, również postanowiła zaskoczyć nas w przyszłym sezonie. W ofercie znajdą się bowiem aż cztery nowe skorupy. Na razie producent nie zdradza szczegółów, jednak my już wiemy, że wśród nich znajdziecie innowacyjnego jeta. Konstruktorzy skupili się bardzo na tym aby 'open face’ był znacznie bezpieczniejszy, niż  obecnie dostępne na rynku skorupy. Na razie nie wiemy, jak Arai chce uzyskać wyższy poziom bezpieczeństwa, ale na pewno nowa skorupa nie będzie wyposażona w żaden pałąk, jak ma to miejsce w kasku Schuberth J1.

Arai postanowił również odpowiedzieć na najnowszy produkt Shoeia, jakim jest Qwest. W 2011 roku u dealerów marki pojawi się turystyczny kask. Podobno skorupa prezentuje się wręcz rewelacyjnie i ma być mocną konkurencją dla Qwesta.

Oprócz tego czekają nas jeszcze dwie nowości, jednak na ich temat Arai na razie milczy. Najprawdopodobniej poznamy je podczas targów Intermot lub dopiero na Eicmie.