Stolica Niderlandów jest pierwszym na świecie miastem, które wprowadza ograniczenie dotyczące reklamowania produktów korzystających z paliw kopalnianych. W efekcie w amsterdamskim metrze nie zobaczycie już reklam motocykli.

W ramach walki o zdrową przyszłość naszej planety, Holendrzy poszli po nitce do kłębka. Jak ograniczyć używanie paliw kopalnianych? Ograniczyć chęć społeczeństwa do korzystania z samochodów itp… Pierwszym etapem walki jest wprowadzenie zakazu reklamowania produktów korzystających z paliw kopalnianych na terenie metra w Amsterdamie. Zakaz obowiązuje od 3 maja 2021 r.

Oznacza to, że na 40 stacjach oraz w pociągach metra nie zobaczymy ani reklam motocykli, ani reklam samochodów, ani reklam tanich lotów w ciepłe kraje.

Zakaz oczywiście nie dotyczy marek czy producentów, a konkretnych produktów. Myślicie, że reklamodawcy dostosują się do walki o zieloną przyszłość, czy zastosują kreatywne obejścia prawa? (P.S.: Pamiętacie “łódkę Bols”? 😉 )


Więcej w Newsy, Ze świata
LiveWire
Ilu kierowców pojazdów elektrycznych i hybryd chce powrotu do spalinówek?

Raport wprawdzie dotyczy użytkowników samochodów elektrycznych, ale przypuszczamy, że wraz ze wzrostem popularności motocykli elektrycznych możemy mieć podobny obraz…

Zamknij