Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje TWISTER z Hondy CX500, najlepszy cafe racer na Custom Festival 2016 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

TWISTER z Hondy CX500, najlepszy cafe racer na Custom Festival 2016

Jedną z imprez towarzyszących poznańskiemu Motor Show był 7 Custom Festival. W kategorii Cafe Racer nieoczekiwanie 1 miejsce zajęła firma Wena Customs z podpoznańskiego Kicina. Projekt TWISTER bazujący na motocyklu Honda CX500 z 1981 roku z dużą przewagą zdobył Mistrzostwo Polski.

Nie byłoby może w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie historia tego dzieła. Zaczęło się dwa lata temu, kiedy Przemek - doświadczony właściciel warsztatu motocyklowego Wena Moto wybrał się w podróż do Wrocławia, aby pomóc znajomemu Andrzejowi w zakupie leciwej Hondy. Już podczas podróży Andrzej nie milkł ani na chwilę, opowiadając, jakie to cudo można zrobić z poczciwego klasyka. Już od dłuższego czasu obserwował scenę za oceanem, gdzie pojawiały sie pierwsze ciekawe projekty cafe racerów na bazie Hondy CX500.

 

Przemkowi pomysł musiał się podobać, bo stwierdził, że takie customowe projekty mogłyby ożywić trochę monotonną pracę specjalisty od wyczynowych zawieszeń i silników.

 

Myśl o wystartowaniu w mistrzostwach Polski (czyli Custom Fastival) dla urodzonego sportowca, jakim jest Przemek, który odniósł wiele sukcesów w trialu, podgrzewała tylko atmosferę. Wyjazd był bardzo udany, bo chłopaki przywieźli ze sobą aż siedem motocykli CX500!

 

Potem niezliczone godziny myślenia, projektowania i ciężkiej pracy po godzinach. Wreszcie w końcu marca ich cudeńko wjechało na halę wystawową.

Chłopaki nie liczyli na wiele, poprzeczka wisiała bardzo wysoko - customerzy nie obijali się przez ostatni rok i przywieźli do Poznania fantastyczne motocykle. Gdy jednak nadeszła godzina próby - ogłoszenie wyników… i tu wielka niespodzianka.


W kategorii Cafe Racer - najwyższa nota z ogromną przewagą punktową!

 

I nagroda na 7 Custom Festival w kategorii Cafe Racer

 

Najważniejsze dla Przemka i Andrzeja było to, że głosy oddawali doświadczeni customerzy, którzy potrafią docenić solidną robotę i koncept.
Na tym jednak niespodzianki się nie kończą - 3 miejsce w klasyfikacji generalnej na najładniejszy motocykl festiwalu "Pick of excellence"- to nagroda od Custom Chrome Europe Gmbh z Niemiec.

 

I tak z przyjaźni i pasji powstaje firma - Wena Customs, spełnienie marzeń ich obu aby pracować z pasją i żyć pracą.

 

 

Więcej o motocyklach Honda
oceń ten materiał:
Zobacz galerię

TWISTER - cafe racer z Hondy CX500

20
zdjęć
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści