-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Po godzinach Motoracer Garage & Coffee - wrocławski motocyklowy bufet przyzakładowy Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Po godzinach

Motoracer Garage & Coffee - wrocławski motocyklowy bufet przyzakładowy

Przy okazji targów Wrocław Motorcycle Show postanowiliśmy z Anią oderwać się od tłumów przeciskających się przez Halę Stulecia i odwiedzić Motoracer Garage & Coffee - czyli miejsce, w którym możecie naprawić swój motocykl i napić się kawy.

Motoracer jest znany we Wrocławiu i okolicach. Dotychczas jego właściciel - Miłosz Jaskólski - zajmował się głównie motocyklami terenowymi, a w 2014 r. postanowił zmienić profil działalności i zająć się odrestaurowywaniem zabytkowych jednośladów, które polscy motocykliści powoli zaczęli doceniać. Powoli to jednak mało powiedziane, ponieważ w dniu, w którym się spotkaliśmy, Miłosz oznajmił nam, że przez najbliższe tygodnie nie przyjmuje już więcej motocykli, bo nie wyrabia się z pracą.

 Czasami w życiu jest tak, że na naszej drodze pojawia się ktoś, kto inspiruje, daje dodatkowego kopa do działania, namawia do szalonych pomysłów i pomaga przy ich realizacji. W przypadku Motoracer Garage & Coffee taką osobą jest Bartosz Krzyżanowski, który zaczął znajomość z Miłoszem na poziomie klient - właściciel firmy, a ostatecznie jest „współwinnym” stworzenia gastronomicznej części warsztatu.

Pewnie zauważyliście, że nie używamy słowa „kawiarnia”. Tutaj pojawia się zabawna historia. Kiedy Miłosz i Bartosz zaprosili panią z SANEPiDu i stojąc w pustej hali bez ścian roztoczyli jej wizję swojego biznesu, ta prawie zeszła na zawał, ponieważ po prostu sobie tego nie wyobrażała. Ostatecznie okazała się być bardzo pomocną osobą i tak oto Motoracer Garage & Coffee jest „bufetem przyzakładowym”.

To jednak nie jest jedyna ciekawa historia związana z tym miejscem. Jeżeli już złapiecie Miłosza lub Bartosza, to warto wypytać ich o elementy dekoracji. My nie chcemy tego zdradzać żeby nie psuć Wam przyjemności z wizyty w tym miejscu. Motoracer Garage & Coffee ma bowiem ten jeden pierwiastek, który sprawia, że miejsce to jest autentyczne - właścicieli z zajawką. Miłosz z błyskiem w oku i ku przerażeniu swojej żony - Beaty, opowiadał nam o tym, jak na przykład postanowił z nowiutkiej, białej łazienki w mieszkaniu zrobić myjkę dla części motocyklowych… Z podobnym błyskiem w oku o kawiarni i jej urządzaniu opowiadali nam Bartosz i jego żona - Renata.

 Przejdźmy jednak do samego miejsca. Nie opowiemy Wam o jakości serwisu, ale sądząc po liczbie klientów nie musimy się o nią obawiać. Tym razem testowaliśmy bowiem kawiarnię. Zamówiliśmy smakowe latte macchiato oraz ciasto czekoladowe z Oreo i Milky Way Magic Stars. Jednymi słowy - szaleństwo. Ciasto było pyszne i tak syte, że Ania miała problem ze zjedzeniem swojego kawałka, ja natomiast wchłonąłem mój cheat meal w mgnieniu oka. Kawa również była bardzo dobra, a Miłosz i Bartosz szczycą się tym, że nie jest to żadna marketowa masówka. Ciasta są testowo zamawiane z różnych miejsc, co sprawia, że przy okazji wizyty w Motoracer Garage & Coffee zawsze czeka Was niespodzianka. Ceny są bardzo przyzwoite - za wspomniane latte macchiato zapłacicie 11 złotych, a za słuszny kawałek ciasta - 12 złotych. Do oferty mają jeszcze dołączyć piwa z niszowych browarów. Moja hipsterska dusza podpowiada, że na półkach mogłyby pojawić się również napoje w stylu Fritz Kola, Vostok lub John Lemon.

Zanim ujrzałem kaw… bufet przyzakładowy na żywo, to widziałem tylko klimatyczne zdjęcia dorzucone z informacją prasową i byłem święcie przekonany, że to są po prostu fotografie wzięte ze stocków. Kiedy zapewniono mnie, że miejsce faktycznie tak wygląda, to nabrałem jeszcze większej ochoty by je zobaczyć. Wystrój „bufetowej” części jest prosty, ale jednocześnie pełen różnych smaczków. Jednak pomimo, że przez wielkie okna widać sytuację w warsztacie, to przydałoby się trochę więcej akcentów motocyklowych w samej kawiarni, ale zapewniono nas, że prace nad szczegółami wystroju trwają nadal. Znalezienie klimatycznych przedmiotów mających charakter wymaga „zwiedzenia” kilku stodół, w sklepie z dekoracjami raczej ich nie znajdziemy. Na duży plus zasługują miejsca do siedzenia. Próżno tu szukać drewnianych krzeseł. Zamiast tego mamy wygodne krzesła z wyprofilowanymi oparciami, fotele w stylu PRL no i główny punkt programu - kanapę. Po jej zaanektowaniu ani przez chwilę nie przeszło mi przez myśl żeby dokądkolwiek się ruszyć.

Właściciele zapewniają, że Motoracer Garage & Coffee to miejsce dla wszystkich. Chcecie wynająć stanowisko serwisowe i sami podłubać przy motocyklu? Nie ma problemu. Nie jesteście motocyklistami, ale chcecie spędzić miło czas w oryginalnym miejscu? Bardzo proszę. Chcecie obserwować, jak oczy Waszych dzieci „świecą” się na widok cudów dziejących się w warsztacie? W takim razie powinniście wpaść na Swojczycką 82.

Sezon dopiero się zaczyna, a Miłosz, Bartosz i spółka zapewniają, że szykują wiele atrakcji, które spodobają się nie tylko motocyklistom. My zamierzamy bacznie się temu przyglądać i od czasu do wpadać do Wrocławia na kawę. Potral MOTOGEN.PL poleca to miejsce i objął je patronatem medialnym.

 

Jeżeli ciekawi Was, co dzieje się w Motoracer Garage & Coffee, to śledźcie fan page Miłosza i Spółki w serwisie Facebook.

Autor: Wojciech Grzesiak
...
oceń ten materiał:
Motoracer Garage & Coffee Motoracer Garage & Coffee
Motoracer Garage & Coffee Motoracer Garage & Coffee
Motoracer Garage & Coffee Motoracer Garage & Coffee
Motoracer Garage & Coffee Motoracer Garage & Coffee
Motoracer Garage & Coffee Motoracer Garage & Coffee
Motoracer Garage & Coffee Motoracer Garage & Coffee
Motoracer Garage & Coffee Motoracer Garage & Coffee
Motoracer Garage & Coffee Motoracer Garage & Coffee
Motoracer Garage & Coffee Motoracer Garage & Coffee
Motoracer Garage & Coffee Motoracer Garage & Coffee
Motoracer Garage & Coffee Motoracer Garage & Coffee
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści