Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Motocykliści, uważajcie! Kierowcy coraz częściej sięgają po narkotyki Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Motocykliści, uważajcie! Kierowcy coraz częściej sięgają po narkotyki

Aż o 50 procent wzrosła w ciągu trzech ostatnich lat liczba kierowców pod wpływem narkotyków. To bardzo zła wiadomość dla motocyklistów, którzy stanowią jedną z najbardziej zagrożonych grup uczestników ruchu.

Informacje zostały ujawnione podczas seminarium poświęconego zagadnieniu obecności narkotyków w ruchu drogowym. Z danych Komendy Głównej Policji jasno wynika, że w ciągu ostatnich trzech lat liczba kierowców przyłapanych na prowadzeniu pojazdu pod wpływem narkotyków, wzrosła aż o 50 procent.

 

W liczbach wygląda to tak, że w 2017 roku każdego dnia policja łapała więcej niż 4 kierowców będących pod wpływem substancji odurzających. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego planuje podjąć w tym zakresie szeroko zakrojone działania – począwszy od profilaktyki prowadzonej w szkołach, aż do propozycji konkretnych rozwiązań prawnych, mocniej niż dotychczas penalizujących jazdę po użyciu narkotyków.

 

Informacja o tak drastycznym wzroście odurzonych kierowców może budzić grozę zwłaszcza wśród motocyklistów, którzy są jedną z najbardziej zagrożonych konsekwencjami wypadku grup na drodze. Wzrost liczby kierowców jeżdżących pod wpływem narkotyków może szokować, jeśli weźmie się pod uwagę, że coraz mniej na drodze kierujących pod wpływem alkoholu.

 

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści