-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Felietony Koniec sezonu – ile razy można? Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Felietony

Koniec sezonu – ile razy można?

Jesień w pełni, druga połowa października, piękna, słoneczna pogoda przeplatana deszczem i chłodem. Z racji faktu, że chłód uderza jednak coraz mocniej – postanowiłem zakończyć sezon.

Motocykl został umyty, zatankowany, przykryty pokrowcem, podpięty pod ładowarkę a ciśnienie w ogumieniu znacznie zwiększone mimo, że pojazd i tak będzie postawiony na stojakach. Wszystkie moje motocykle były serwisowane w wakacje, więc doszedłem do wniosku, że do połowy przyszłego sezonu mają spokój, tymczasem zamówię sobie trochę części i prostsze czynności serwisowe ogarnę samodzielnie. Niestety, życie znów zweryfikowało plany.

 

 

Dzień później znów wyszło słońce. Więc postanowiłem po raz kolejny przesunąć termin zakończenia sezonu. Takie sytuacje powtórzyły się jeszcze kilkukrotnie. W zeszłym roku całość skończyła się na tym, że wracałem XJR w śnieg, odstawiłem ją tak, jak stała a potem gdzieś na parkingu podziemnym umyłem naftą, konserwowałem chemią i porzuciłem obok auta. Do garażu trafiła miesiąc później – przejechałem kilka kilometrów przy -5 ale na szczęście nie padało.

 

I w związku z tym, mocno zastanawiam się, kiedy skończyć sezon – z jednej strony szkoda mi ostatnich słonecznych dni, z drugiej, mam dość kilkukrotnego przygotowywania pojazdu do zimowania, żeby dwa dni później zdejmować go z „kołków”.

I tak sobie myślę, że w najlepszym rozwiązaniem będzie w ogóle nie kończyć sezonu, posiłkując się autem tylko wówczas, gdy spadnie śnieg. A kto z was jeździ cały rok?

 

Jak przygotować motocykl do zimy? Zobaczcie tutaj

 

 

 

 

 

 

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści