Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Porady Jak zarobić zimą na motocyklowym hobby – 6 pomysłów Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Porady

Jak zarobić zimą na motocyklowym hobby – 6 pomysłów

Zima to bardzo trudny okres dla motocyklistów. Zastanawiamy się jak przeżyć ten martwy dla nas okres. Niektórzy zimą wpadają w letarg, z którego budzą się dopiero na wiosnę. A to bardzo źle, bo właśnie ten czas można wykorzystać na zarobieniu pieniędzy na naszym hobby. Jak? Oto garść pomysłów.

Cena w kosmos

I tak nie jeździsz, to może sprzedałbyś swój motocykl? To znaczy spróbował to zrobić za… co tu dużo mówić wygórowaną cenę. Poproś kolegę fotografa, albo kumpla z lustrzanką, żeby zrobił świetne foty, koniecznie za dnia, bo to właśnie zdjęcia głównie sprzedają motocykle. Sporządź też solidny opis. Przemyśl ile byś chciał realnie wziąć za swój motocykl i dodaj do tego opłatę sentymentalną – wysokość kwoty zależy od ciebie. Może ktoś szuka takiego właśnie jak twój egzemplarza, obejrzy, zakocha się i zapłaci. Jeżeli nie tyle co w ogłoszeniu, to niewiele mniej. Jeżeli uda ci się sprzedać to…

Szukaj okazji

Jest zima, więc zainteresowanie motocyklami jest mniejsze. To normalne, ale wielu motocyklistów, na przykład takich, którzy wystawili ogłoszenie jesienią i zaliczkowali już nowy motocykl, który ma przyjechać do dealera w marcu – straciło wiarę w to, że uda im się szybko sprzedać ich maszynę. I wtedy wchodzisz ty, cały na biało – proponując pewną kwotę. Oczywiście taką, żeby opłacało ci się dany motocykl kupić. Wiadomo, nie przejedziesz się nim przed zakupem, ale wybrany przez ciebie warsztat motocyklowy przyjmie zimowe zlecenie na sprawdzenie motocykla przed zakupem z otwartymi rękoma. Szukaj okazji, na pewno coś znajdziesz.

Mniej jazdy, to więcej czasu

Co zrobić z dodatkowym czasem wolnym? Możesz snuć plany motocyklowych wyjazdów, grać na plejaku, albo po prostu spać w dzień, ale… możesz też wykorzystać ten czas na odzyskanie pewnych środków, które zainwestowałeś w swoje motocyklowe hobby. Otwórz szafę i przejrzyj motocyklową odzież. Kurtka w której nie jeździsz, kask który kurzy się już od zeszłego roku, plecak motocyklowy – nietrafiony prezent od byłej, który miałeś dwa razy na sobie. Każdy ma takie rzeczy w szafie. Po co mają się kurzyć? Wystaw je na serwis ogłoszeniowy, wrzuć zdjęcie na grupę, umieść posta na forum. Może ktoś akurat czegoś takiego poszukuje, a tobie przyda się żywa gotówka!!

Oszczędzanie przez kupowanie

No i znowu – odzyskałeś trochę grosza, to może będziesz chciał zainwestować go z powrotem w swoje motocyklowe hobby? Jest przed sezonem, salony i sklepy motocyklowe są puste. Zastanów się czego ci brakuje w twojej garderobie, może rękawic letnich, a może gogli do offroadowego kasku, a może nowej sportowej skóry? Wybierz się do stacjonarnego sklepu, poprzymierzaj, pooglądaj i ponegocjuj ze sprzedawcą. Jeżeli wyrwiesz go z zimowego marazmu i pozwolisz mu sobie coś sprzedać, jestem pewien że on odwdzięczy ci się dużym rabatem. Będzie cieszył się, że mógł coś sprzedać, gdy za oknem śnieg i mróz.

Kup, zrób, sprzedaj

Umiesz kręcić kluczami? Znasz się na mechanice? Świetnie! Jeżeli wolny, zimowy czas chcesz nadal poświęcać motocyklom to jest na to idealny sposób. Wynajdź tani egzemplarz motocykla do remontu czy do odrestaurowania. Włóż w niego 3 miesiące swojej pracy – po godzinach, traktując to jako twoje motocyklowe hobby. Zakup potrzebne części, napraw sprzęt i zadecyduj na wiosnę co z nim zrobisz. Sprzedasz z zarobkiem, a może zostawisz sobie motocykl w świetnym stanie, kupiony za bezcen a wyremontowany w długie zimowe wieczory.

Kapsuła czasu

To trochę długodystansowy temat i niekoniecznie na zimę, ale może właśnie teraz możesz spróbować. O co chodzi? Otóż są przedmioty, które z czasem tracą na wartości a inne rosną. Np. SFM Junak, który 10 lat temu można było kupić z papierami za 1000 zł, teraz jest wart 10 razy tyle.

Rynek jest już przebrany, ale może znajdziesz coś, gdzieś? Junak to tylko przykład, pomyśl, może wymyślisz rzecz, która w tej chwili jest tania, a za kilka lat nabierze wartości. Teraz jest jej dużo, ale za kilka lat już nie będzie. Zimowy czas sprzyja dumaniu. Wpadniesz na pomysł, kupisz coś tanio – np. jakiś zabytkowy motocykl, a za kilka, kilkanaście lat będziesz mógł kupić za niego działkę pod budowę domu. Kto wie…

 

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści