Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Porady Jak sprawdzić motocykl z zagranicy? Ministerstwo ma rozwiązanie Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Porady

Jak sprawdzić motocykl z zagranicy? Ministerstwo ma rozwiązanie

Planujesz sprowadzić motocykl z zagranicy? Ministerstwo Infrastruktury rozszerzyło funkcjonalność strony historiapojazdu.gov.pl także o pojazdy pochodzące z zagranicy.

Strona internetowa historiapojazdu.gov.pl funkcjomuje od 2014 roku. Umożliwia sprawdzenie danych o pojeździe, w tym przebiegu, zmianach właścicieli, szkodach, polisie i badaniach technicznych. Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło właśnie wprowadzenie nowej funkcjonalności – możliwości sprawdzenia pojazdów z zagranicy.

 

Usługa dostępna jest nieodpłatnie, jednak aby z niej skorzystać, niezbędny będzie profil zaufany. Ministerstwo tłumaczy to koniecznością zabezpieczenia systemu przed hurtowym pozyskiwaniem danych o pojazdach. Tę funkcję przewidziano bowiem dla użytkowników indywidualnych.

 

Do sprawdzenia danych o pojeździe z zagranicy potrzebne będą, podobnie jak w przypadku pojazdu z Polski, numer rejestracyjny, numer VIN oraz data pierwszej rejestracji pojazdu. Po zalogowaniu, w zakładce "Dane zagraniczne" dostępnych będzie siedem kategorii związanych z przeszłością pojazdu: kradzież, złomowanie, powypadkowy, uszkodzony, ingerencja w licznik przebiegu, niedopuszczony do ruchu, służył jako taxi.

 

Jeżeli historia pojazdu wskazuje na przyporządkowanie do którejś z tych kategorii, pojawi się przy niej ostrzeżenie w postaci czerwonego wykrzyknika. Jeżeli pojazdu nie pojawi się alert zaznaczony czerwonym wykrzyknikiem. Jeśli pojazdu nie ma w bazie danych, informacja taka również zostanie wyświetlona.

 

Na tym etapie można sprawdzić motocykle i samochody z USA, Kanady, Francji, Belgii, Holandii, Włoch i Szwecji. Ministerstwo zapowiada jednak rozszerzenie systemu o kolejne państwa.

 

...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści