Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Inżynieria ruchu: sposoby na korki komunikacyjne w mieście Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Inżynieria ruchu: sposoby na korki komunikacyjne w mieście

Duża ilość pojazdów oraz niewielka przepustowość węzłów komunikacyjnych to przepis na korki. Można je rozwiązać w różny sposób. Najprostszym jest ograniczenia w ruchu (opłaty bądź zakaz wjazdu). Mniej popularnym i wiążącym się z większym nakładem kosztów ale dużo skuteczniejszym i dojrzalszym sposobem jest optymalizacja sterowania ruchem drogowym: zintegrowane sterowanie ciągiem skrzyżowań, sygnalizacje akomodacyjne, zmiany priorytetu kierunku jazdy w zależności od pory dnia itp. Na poniższym filmie zobaczycie, jak można znacznie zwiększyć przepustowość węzła komunikacyjnego za pomocą zmiany jego kształtu.

Oczywiście wymaga to zwiększonej ilości miejsca, nakładu kosztów ale w wielu wypadkach znacznie skróci czas i koszty przejazdu a co za tym idzie emisję spalin. Swoją drogą, jak ma się do tego większość polskich dróg? Czy naszym inżynierom brakuje kreatywności, czy blokadą są koszty budowy takich rozwiązań?

 

Powiązane materiały

...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści