Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Elektryczne Ducati? Dyrektor firmy zdradza pomysł na dwa motocykle Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Elektryczne Ducati? Dyrektor firmy zdradza pomysł na dwa motocykle

Elektryczny scrambler? Dlaczego nie! Andrea Buzzoni, dyrektor sprzedaży i marketingu Ducati, w wywiadzie dla włoskiego magazynu, uchylił rąbka tajemnicy dotyczącej strategii firmy.

Przed marką Ducati stoją spore wyzwania. Niewykluczone, że wkrótce przestanie być ona częścią grupy Volkswagena i przejdzie w inne ręce. Jakie? Tego na razie nie wiadomo, choć zainteresowanie nabyciem aktywów Ducati wyraził już Stefan Pierer, szef KTM.

 

Ale potencjalna zmiana właściciela to nie wszystko – spektakularny sukces oferty Ducati pociągnął za sobą także większe oczekiwania klientów. Coraz częściej pojawiają się plotki o skuterze lub elektryku z Borgo Panigale. W wywiadzie dla włoskiego magazynu Motociclismo, Andrea Buzzoni, dyrektor sprzedaży i marketingu Ducati nie wykluczył, że motocykl taki może powstać.

 

Jak wyjaśnił Buzzoni, obecna technologia nie pozwala na stworzenie elektrycznego motocykla, który mógłby w pełni konkurować ze spalinowym. Problemami są długi czas ładowania, niewielki zasięg, większa masa i wyższa cena elektryka. Jednak trendy na rynku motocyklowym oraz oczekiwania klientów spowodują w końcu, że motocykl taki powstanie.

 

Buzzoni wyobraża sobie taki motocykl zarówno do zastosowań torowych, jako coś w rodzaju e-Panigale, jak i czysto użytkowych. Ten drugi elektryczny motocykl miałby zasilić gamę Scramblerów, która jest najdynamiczniej rozwijającym się segmentem w ofercie Ducati.

 

Andrea Buzzoni nie zdradził jednak żadnych terminów związanych z planami elektrycznych Ducati. Jego zdaniem, ze względu na wspomniane ograniczenia,  nie można jednak mówić o "najbliższej przyszłości".

 

Więcej o motocyklach Ducati

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści