Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje EICMA 2018: nowości Moto Guzzi concept V85 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

EICMA 2018: nowości Moto Guzzi concept V85

Moto Guzzi od czasu Stelvio nie posiada w ofercie pojazdu segmentu Adventure. Ta sytuacja może się wkrótce zmienić, bowiem na EICMA 2017 Włosi zaprezentowali prototyp oznaczony V85, który naszym zdaniem wydaje się bliski wersji produkcyjnej. Czy nastąpi to już w 2018r?

Moto Guzzi V85 łączy dwie cechy – nowoczesny design ze stylistyką retro. Gwoździem programu jest silnik o pojemności 850 ccm, spełniający normę Euro 4 i generujący moc ok 80 KM. Silnik będzie ogniwem napędowym dla całej gamy pojazdów pozycjonowanych w średniej klasie pojemnościowej producenta, czyli pomiędzy V7, V9 i dużymi cruiserami.

 

 

Dlaczego uznaliśmy stylistykę V85 jako retro? Zbiornik paliwa, wzór lakierowania, błotnik, płyta pod silnik i drobiazgi kojarzą się z modelami, które ścigały się w latach osiemdziesiątych w rajdach afrykańskich. Rama to konstrukcja kratownicowa. Tylne zawieszenie powierzono wahaczowi z pojedynczym elementem resorująco-tłumiącym, przedni widelec to upside-down do których komponenty dostarczyła firma Ohlins.

 

W przednim kole zamontowano dwie tarcze współpracujące z radialnie osadzonymi, zaciskami Brembo Monoblock.

 

Na razie Moto Guzzi trzyma język za zębami w kwestii wdrożenia do produkcji modelu V85, ale jeśli wersja seryjna będzie przypominać prototyp – będziemy zachwyceni!

Więcej o motocyklach Moto Guzzi
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści