Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata EICMA 2016: dwa koncepty Hondy Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

EICMA 2016: dwa koncepty Hondy

Poza regularnymi modelami, na targach EICMA w Mediolanie, Honda przedstawiła dwa ciekawe koncepty oparte na seryjnych modelach. To zwalające z nóg Flat-tracker oraz Enduro Sports inspirowany konstrukcjami "dakarowymi"...

CB1100TR został stworzony przez rzymskie Honda R&D designers; w zamyśle, ma być "królem miejskich flat-trackerów" - nie będziemy wnikać co autorzy mieli na myśli. Faktem jest, że wygląda bardzo rasowo, oparty jest na podzespołach CB1100, ale wyposażona w wysokiej klasy zawieszenia Ohlinsa, kute felgi Marchesini, skośnie zakończony wydech Termignoni, zaciski Brembo, oraz opony typu "slick".

 

Honda CB1100TR...

 

Numer 58 to hołd dla Marca Simoncellego, tragicznie zmarłego zawodnika MotoGP. W naszym odczuciu, pojazd może być fenomenalnym pomysłem na krótkie, techniczne tory kartingowe, ale utrzymanym w klimacie retro. 

 

Africa Twin Enduro Sports, to model zaprojektowany przez to samo studio designerskie. Bazuje na zwykłej Africe Twin. Inspirowany konstrukcjami "dakarowymi" został wyposażony w tylne koło o większej średnicy (18 zamiast 17calowe), bezdentkowe opony terenowe oraz wydech Termignoni.

 

Honda Africa Twin Enduro Sports...

 

Radykalnej zmianie uległo nadwozie - ma bardziej agresywną, sportową linię, pojedyncze siodło typu enduro, oraz terenowe podnóżki. Trzeba przyznać, że o ile zwykła Africa Twin wydaje się całkiem ładna i ma dość dużą dzielność terenową, koncept Honda R&D designers wręcz zwala z nóg.

 

Niestety, brak jakichkolwiek informacji czy wspomniane modele kiedykolwiek trafią do produkcji seryjnej...

 

 

 

 

 

Autor: Jakub Olkowski

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści