-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Artykuły Prezentacje Custom na bazie BMW R80 rocznik 1983 z La Motocicletta Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Prezentacje

Custom na bazie BMW R80 rocznik 1983 z La Motocicletta

La Motocicletta to włoska firma, która wspomaga Aprilię i Moto Guzzi przy tworzeniu carbonowych elementów do budowy motocykli koncepcyjnych. Jednak jednym z jej najciekawszych projektów jest custom na bazie BMW R80 z 1983 roku. Postanowiliśmy przybliżyć wam tę konstrukcję…

Niemiecka precyzja i myśl techniczna oraz włoski styl i design? To nie mogło się nie udać! Baza BMW R80, jednak znaczna część motocykla została zaprojektowanych i zbudowanych w La Motocicletta od nowa – od podnóżków przez sworznie, wsporniki aż po półki wykonane metodą frezowania numerycznego (CNC). Zbiornik dostosowano do kształtu ramy tak, aby uzyskać spójny, harmonijny i elegancki wygląd. Pod zbiornikiem umieszczono instalację elektryczną a w jego górną część wbudowano prędkościomierz… co musiało być sporym wyzwaniem!

 Wszystkie detale, od przedniego reflektora po tylne zawieszenie, zostały dobrane w taki sposób, aby uzyskać idealną harmonię. W stosunku do oryginalnego motocykla ich umieszczenie wygląda podobnie, ale różnice sięgają kilku milimetrów. Z przodu zastosowano widelec upside-down, koła szprychowe, a także tarcze hamulcowe typu „wave”. Oryginalny silnik został rozebrany i złożony z użyciem komponentów z R100.

 Kolejnym wyzwaniem okazało się lakierowanie. Kilka warstw lakieru bezbarwnego, polerowanych po nałożeniu, aby uzyskać gładką powierzchnię, stworzyło genialny, trójwymiarowy efekt wizualny. Symetryczność lewej i prawej strony wygląda, jakby została odwzorowana przez maszynę. Całość uzupełniają tłumiki oraz kolektory pokryte bandażem termoizolacyjnym, opony kostki oraz dyskretne siedzenie pasażera.

 To wszystko sprawiło, że nudne BMW R80 otrzymało nowy, niepowtarzalny styl, ciesząc oko właściciela i umożliwiając wygodną jazdę stylowym motocyklem. Czego chcieć więcej?

 

 

Zobacz także inne projekty La Motocicletta...

 

 

 

Więcej o motocyklach BMW

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści