Zawodnik Hector Barbera podejrzany o wyłudzenie i fałszerstwo (to nie pierwszy jego problem) - Motogen.pl

Hector Barbera znany jest z MotoGP, z Moto2, z World Supersport, czy z MotoAmerica i British Superbikes. Znany jest też na wielu komisariatach policji z wielu różnych powodów…

Hector Barbera w najbliższym sezonie przenosi się do serii British Superbike, ale aktualnie jednym z jego problemów jest ucieczka nie tylko przed innymi zawodnikami na torze, ale i przed wymiarem sprawiedliwości…

Hector Barbera – kim jest?

Przypomnijmy najpierw, kim jest Hector Barbera. Ten 36-letni Hiszpan posiada ogromne doświadczenie wyścigowe, na motocyklach jest piekielnie szybki. Zgarnął tytuł wicemistrza i drugiego wicemistrza w MotoGP w klasie GP125 oraz wicemistrza w GP250. Osiem lat ścigał się w MotoGP, startował w Moto2. W sezonie 2022, w wysoce konkurencyjnych mistrzostwach MotoAmerica zajął 5 miejsce i był najszybszym kierowcą BMW. W sezonie 2023 przenosi się do British Superbike do zespołu Tag Racing ścigającego się na Hondach.

Policja z Andory podejrzewa Barberę o wyłudzenie i fałszerstwo

Poza kibicami, Barberze przygląda się także policja z Andory (gdzie Hector mieszkał w latach 2014-2019), gdzie w czerwcu 2020 Hector kupił busa marki Mercedes za 13 500 euro. Salon skarży się, że nigdy nie otrzymał zapłaty. Barbera miał przesłać potwierdzenie przelewu dokumentujące wykonanie zapłaty.

Salon zgłosił sprawę na policję. Władze skonsultowały się z bankiem i w tym momencie Barbera jest podejrzany o fałszerstwo (podrobienie dokumentu potwierdzenia przelewu) oraz o wyłudzenie finansowe związane z przywłaszczeniem busa.

Hector Barbera już kilka razy stał z prawem na bakier…

Na niekorzyść Barbery z pewnością gra jego „barwna” przeszłość związana z łamaniem prawa.

W 2013 roku Hector został skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności za przemoc domową, jednak wyrok został następnie złagodzony. Rok później Barbera został złapany na prowadzeniu samochodu Maserati bez ważnego prawa jazdy.

W 2018 roku został aresztowany za jazdę pod wpływem środków odurzających, co skutkowało wyrzuceniem go z zespołu w mistrzostwach świata Moto2. W sezonie 2019 gdy Barbera ścigał się w zespole Toth w Wordl SSP, po pewnych sporach, zniknął jego motocykl, a zespół oskarżył Barberę o kradzież.

Aktualne śledztwo w sprawie wyłudzenia i fałszerstwa trwa, a Hectora obejmuje domniemanie niewinności.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany