Yamaha POLand POSITION zmotywowany na Poznań - Motogen.pl

Już w najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się V runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na torze w Poznaniu. Zespół Yamaha POLand POSITION jest bardzo zmotywowany do walki o najwyższe laury. Po poprzedniej rundzie, kiedy na mokrym torze naszych zawodników prześladowały upadki, chcemy odrabiać straty punktowe.

W Pucharze Polski klasy Rookie 600 liczymy, że Adrian Pasek, po czterech imponujących zwycięstwach, postawi 'kropkę nad i’ i zdobędzie tytuł na jeden wyścig przed końcem sezonu. Istnieje więc szansa, że we wrześniu Adrian wystąpi już w mistrzostwach Polski klasy Junior Superstock 600. W Rookie 1000 tradycyjnie zespół Yamaha POLand POSITION reprezentować będzie Przemek Saleta.

W klasie Junior Superstock 600 celem Mateusza Korobacza, Artura Wielebskiego i Grzesia Szczypki będzie odrobienie punktów do lidera klasyfikacji generalnej oraz umocnienie teamu Yamaha POLand POSITION na pozycji lidera klasyfikacji zespołowej.

Adam Badziak, startujący w klasie Supersport 1000, stanie w niedzielę przed szansą awansu na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Adam jest najlepszym polskim zawodnikiem w tej stawce i zespół ma nadzieję, że tak pozostanie aż do końca sezonu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do Poznania, gdzie sportowych wrażeń z pewnością nie zabraknie!

Adam Badziak: 'Jedziemy do Poznania z hasłem „Odrabiamy punkty!”. Ja oraz nasi Juniorzy z klasy Superstock 600 liczymy, że właśnie w ten weekend imponująco wzbogacimy nasze konta w klasyfikacji generalnej. Mateusz Korobacz po ostatnim weekendzie spędził kilka dni na obserwacji w szpitalu, okazało się, że wszystko jest z nim w porządku i stawiam, że wygra oba wyścigi. Może to brzmi trochę buńczucznie, ale nasz zawodnik jest bardzo zmotywowany. Osobiście liczę, że awansuję na fotel wicelidera klasyfikacji Superstock 1000 i do końca sezonu będę już najlepszym Polakiem. Mam nadzieję też, że w niedzielę Adrian Pasek wygra już Puchar Polski Rookie 600 i we wrześniu wystartuje w mistrzostwach Polski. To jednak tylko wyścigi i wszystko może się zdarzyć’.
 

Więcej o motocyklach Yamaha